امروز : یکشنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۴/۰۶٫۰۵ ۱۷:۰۳ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

در دیدار وزیر راه و شهرسازی مطرح شد؛
آیت الله دری نجف آبادی: من حاضرم پروژه جاده اراک-خمین را به من واگذار کنید تا تمامش کنم/صرف هزینه در مورد فرودگاه اراک حرام است

آیت الله دری نجف آبادی با تأکید بر اتمام مسیر مواصلاتی اراک-خمین گفت: این پروژه حدود ۱۵ سال است که پایان نیافته و در مدت ۶ سال حضور بنده در استان بارها افتتاح شده اما به نتیجه نهایی نرسیده است. من حاضرم پروژه را به من واگذار کنید تا تمامش کنم.

اراک امروز– عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در جریان سفر به استان مرکزی و افتتاح چند پروژه راه و شهرسازی به دیدار آیت الله دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان رفت.


امام جمعه اراک در این دیدار به سه مسئله اساسی به عنوان اصلی ترین اولویتهای کشور و استان اشاره کردند.


آیت الله دری نجف آبادی در مورد ضرورت صرف هزینه در مورد فرودگاه اراک گفت: من تا به حال با هواپیما تهران نرفته ام و فرودگاه در اراک مانند قم به دلیل فاصله نزدیک تا تهران جواب نمی دهد و صرف هزینه برای این کار حرام است.


وی افزود: با توجه به صنعتی بودن شهر اراک خط ریلی سریع السیر اراک تا تهران جز واجب ترین کارهاست.


نماینده ولی فقیه در استان مرکزی دومین مسئله اساسی را این گونه متذکر شد: جاده ترانزیتی کریدور شمال-جنوب که از دو راهی شازند به سمت استان لرستان ادامه دارد و ۷۰ کیلومتر طول دارد از دیگر اولویتهای کشوراست.


آیت الله دری نجف آبادی با تأکید بر اتمام مسیر مواصلاتی اراک-خمین به عنوان سومین مسئله اساسی ادامه داد: این پروژه حدود ۱۵ سال است که پایان نیافته و در مدت ۶ سال حضور بنده در استان بارها افتتاح شده اما به نتیجه نهایی نرسیده است. من حاضرم پروژه را به من واگذار کنید تا تمامش کنم.


وی در پایان بیان کرد: مطالعات جامع و برنامه ریزی بلند مدت ۵۰ ساله برای راه های مواصلاتی برون شهری و زیرگذرهای درون شهری از اهمیت بالایی برخوردار است.

IMG_4921
آخوندی در ادامه ضمن تشکر از امام جمعه اراک اظهار کرد: بزودی سرعت قطار اراک-خرم آباد به ۱۶۰ کیلو متر می رسد و امیدواریم با توجه به امکانت موجود برای آبان ماه قطار خاص اراک-تهران راه اندازی شود تا مسیر را ۳ ساعته طی کند.

وی گفت: راه اندازی خطوط ریلی حومه شهر اراک به ویژه مهاجران و شازند از دیگر برنامه های دولت در آینده نزدیک است.

وزیر راه و شهرسازی افزود: با بکارگیری سیستم مرکزی کنترل اتوماتیک، ظرفیت قطار و بار روی ریل را افزایش می دهیم. کنترل فیزیکی خطوط ریلی ۵۰ کیلومتر است که اگر الکترونیکی شود به ۱۰ تا ۱۲ کیلومتر کاهش میابد و سرعت بیشتر می شود.

آخوندی در مورد اتمام جاده اراک-خمین تصریح کرد: تاکنون ۳۰ کیلومتر ازجاده ۶۱ کیلومتری اراک-خمین به بهره برداری رسیده است؛ امروز هم ۲۰ کیلومتر دیگر افتتاح می شود. ۵ کیلومتر از ۱۱ کیلومترباقی مانده هم تا اواخر پاییز به اتمام می رسد.


وی گفت: ۵ کیلومتر از ۱۱ کیلومترباقی مانده محور اراک-خمین هم تا اواخر پاییز به اتمام می رسد و تنها ۶ کیلومتر وجود دارد که به شرط تخصیص اعتبار یکساله قابل اتمام است.


IMG_4924


انتهای پیام/س

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
 • محمد

  تاریخ : ۶ شهریور, ۱۳۹۴

  واقعا برای اراک متاسفم با این تفکرات و دیدگاههای مسوولین غیر بومی آن. آقای امام جمعه فکر میکند فرودگاه اراک فقط برای مسافرت به تهرانه و چون اراک به تهران نزدیکه ضرورتی برای هزینه کردن ندارد. لطفا یکی به ایشون بگه اراک به تهران نزدیکه ولی به مشهد و کیش و شیراز و عسلویه و مکه و نجف و ….. نزدیک نیست و اراکی های زیادی مجبورند برای مسافرت با هواپیما به این شهرها ۳۰۰ کیلومتر راه تا تهران بروند. یه نگاهی به فرودگاههای شهرهای هم سطح اراک مثل یزد بیاندازید و ببینید روزانه چند پرواز دارند و چند پرواز آنها به تهران است.


  ارسال پاسخ

 • اراکی

  تاریخ : ۶ شهریور, ۱۳۹۴

  درسایه سکوت مردم و والبته رسانه های محلی بی بخار یک مشت غیربومی دارند هر تصمیمی میخواهند برای شهرمیگیرند.


  ارسال پاسخ

ارسال دیدگاه

پاسخ دهید

Advertisment
Advertisment
Advertisment
Advertisment
salamup.ir