امروز : یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۴/۰۸٫۰۵ ۱۳:۳۵ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

نایب رئیس شورای کلانشهر اراک:
بحران اقتصادی چرا حقوق و مزایا و رفاهیات را تحت تأثیر قرار نمی دهد؟

نایب رئیس شورای کلانشهر اراک گفت: شرایط اقتصادی کشور مطلوب و ایده آل نیست اما نباید به شرایط تن دهیم و کم کاری ها را با این مطلب توجیه کنیم.

اراک امروزصد و چهل و هفتمین جلسه صحن رسمی شورای اسلامی کلانشهر اراک دوشنبه ۴ آبان با ذکر مصیبت سرور و سالار شهیدان آغاز شد.

آبایی: بحران اقتصادی چرا حقوق و مزایا و رفاهیات را تحت تأثیر قرار نمی دهد؟

نطق پیش از دستور مسعود آبایی هزاوه ۳ نکته در خور توجه داشت: تذکر در مورد شایسته سالاری در انتصابات شهرداری، مواجهه فعال با بحران اقتصادی و رکود و استفاده از ظرفیت گروه های مردمی.

6363نایب رئیس شورا در مورد تغییرات مدیریتی در شهرداری اراک و انتصابات جدیدگفت: فردی طی دو سال ۴ بار در مسئولیتهای مختلف جابه جا شده است و با گرایش تحصیلی کاملا متفاوت و تجربه عملکردی متفاوت تر مسئولیت اموری را عهده دار شده است که با داشته های علمی و تجربی اش سازگاری ندارد.

آبایی ادامه داد: راه گریز ما فرار از روزمرگی، برنامه مداری در همه امور، ارزیابی عملکردها، توجه به شایستگی ها و لیاقت ها ودر انتصابات است.

وی در مورد بحران اقتصادی و نقش آن در مدیریت شهری بیان کرد: نکته ای که توسط شهرداری و برخی از همکاران ما در شورا مطرح می شود موضوع بحران اقتصادی و رکود است. شرایط اقتصادی کشور مطلوب و ایده آل نیست اما نباید به شرایط تن دهیم و کم کاری ها را با این مطلب توجیه کنیم.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورا افزود: مقام معظم رهبری سیاست های اقتصاد مقاومتی را تبیین فرمودند اما کدام اقدام برای خروج از بحران انجام گرفته است؟ و سوال دیگر اینجاست بحران اقتصادی چرا حقوق و مزایا و رفاهیات را تحت تأثیر قرار نمی دهد؟

آباییتصریح کرد: سال ها است که صحبت از سرای محله و بسیاری دیگر از موارد است اما فقط روی کاغذ مانده و در عمل هنوز هیچ اتفاقی نیفتاده است.

وی با تأکید بر استفاده شهرداری و شورا از ظرفیت مردمی گفت: تشکل های مردمی ابزاری موثر برای عملیاتی کردن برنامه ها هستند، پایگاه های بسیج از توانمندی های بالایی برخوردارند، رسانه ها همکاری خوبی دارند و سایر گروه های مردمی، علمی و دانشگاهی در این زمینه آمادگی دارند و این زنجیره شورایی است که باید برنامه های هدفمند برای بهره گیری حداکثری از این ظرفیت ها را داشته باشد.انتظار است که گام های بلندی برای بهره گیری از پتانسیل های مردمی از سوی شهرداری و شورای شهر برداشته شود.

 

رئیس شورای شهر: پروژه الماس غرب باعث تمرکز زدایی می شود

در جلسه ادامه اسماعیل تاج آباد رئیس شورای شهر گزارشی از افتتاح پروژه الماس غرب داد و گفت: این پروژه شامل بخش های تفریحی، خدماتی، تجاری و پارکینگ طبقاتی است که در حاشیه میدان انقلاب با حجم سرمایه گذاری ۲۳۰ میلیارد تومانی احداث خواهد شد.

IMG_6136

تاج آباد بیان کرد: سهم شهرداری در این پروژه ۴۹ درصد و ما بقی سهم سرمایه گذار است و مساحت پروژه بالغ بر چهارده هزار متر مربع در هفت طبقه خواهد بود دارد.

وی افزود: پارکینگ طبقاتی پروژه نیز شامل هزار واحد است.

رئیس شورای شهر ویژگی های پروژه الماس غرب را این گونه تشریح کرد: از آنجایی که پروژه در مرکز شهر ساخته نمی شود کمک زیادی به تمرکز زدایی در شهر اراک می شود و از جهت دیگر سرمایه گذاری در اراک را ترویج می کند و در ضمن کارآفرینی و اشتغال زایی خوبی هم به همراه خواهد داشت.

 

بررسی موضوعات بازارچه شیلات و آبزیان، خرید منزل آقامحسن از ورثه ایشان، پرداخت ۵ میلیارد تومان پیش قرارداد قرارگاه خاتم الانبیا طبق تفاهم نامه، نحوه ادامه کار نشریه بلدیه متعلق به شهرداری اراک، پروژه ورودی شهر سنجان، سوال از شهردار در مورد حذف معاونت فرهنگی شهرداری از دیگر برنامه های این نشست بود.

 

انتهای پیام/س

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
ارسال دیدگاه

پاسخ دهید

Advertisment
Advertisment
Advertisment
Advertisment
salamup.ir