امروز : پنج شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۴/۱۰٫۲۸ ۰۰:۳۴ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

به مناسبت هفته هوای پاک و طی سه روز؛
خودروها در اراک رایگان معاینه فنی می‌شوند

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: به مناسبت هفته هوای پاک معاینه فنی خودروها به صورت رایگان در اراک انجام می شود.

اراک امروز:حسینعلی ابراهیمی کارنامی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی در هفتمین نشست کارگروه طرح جامع کاهش آلودگی هوای کلانشهر اراک گفت: این طرح از ۲۹ دی ماه به مدت سه روز توسط مرکز معاینه فنی شهرداری اراک اجرا می شود.


ابراهیمی کارنامی اظهار کرد: دارندگان خودروهای سبک که فاقد برچسب معاینه فنی بوده یا اعتبار آن به اتمام رسیده می توانند با مراجعه به مرکز معاینه فنی خودرو (واقع در جنب ترمینال مرکزی اراک) از این خدمات بهره مند شوند.


کمپین سه شنبه های بدون خودرو در اراک اجرا می شود


دبیر کارگروه طرح جامع کاهش آلودگی هوای شهر اراک از اجرای کمپین سه شنبه های بدون خودرو در اراک خبر داد و گفت: طرح سه‌شنبه‌های سبز به منظور عدم استفاده از خودرو در روزهای سه‌شنبه در قالب یک کمپین در اراک به اجرا در خواهد آمد.


وی ادامه داد: در قالب این طرح کارکنان دولت در روز های سه شنبه بیشتر از وسایل عمومی استفاده خواهند کرد و از وسایل شخصی کمتر استفاده خواهند کرد.


ابراهیمی کارنامی اضافه کرد: تلاش ما صرفا جهت همه‌گیر شدن این باور و جلب همراهی مردم و بویژه رانندگان خودروهای تک‌سرنشین است تا فرهنگ استفاده از وسایل نقلیه عمومی بیشتر در جامعه حاکم شود.


دستگاههای اجرای استان ملزم به رعایت دمای ساختمانها بین ۱۸ تا ۲۱ درجه سانتیگراد


مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی با اشاره به اینکه دستگاههای اجرای استان ملزم به رعایت دمای ساختمانها بین ۱۸ تا ۲۱ درجه سانتیگراد هستند افزود: براساس دستور‌العمل دولت، دستگاه های اجرايی مکلف به صرفه جويی در مصرف گاز و رعايت الگوی مصرف بهينه انرژی هستند.


وی اظهار كرد: از كليه مديران و روسای دستگاه های اجرايی درخواست داريم تا برابر الگوی تعيين شده و مقررات مصرف بهينه انرژی، گاز مصرفی و دمای استاندارد ادارات خود را به نحو مطلوبی مديريت كنند.


ابراهیمی کارنامی اظهار کرد: کارشناسان محیط زیست و شرکت گاز با مراجعه به ادارات استان اجرای رعایت دمای استاندارد را بررسی و نتیجه را در جاسه بعدی کارگروه اعلام خواهند کرد.


انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir