امروز : دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۴/۱۲٫۱۱ ۱۰:۰۴ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان


عکسهای کمتر دیده شده از دوران نوجوانی منتخب مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس دهم

نماینده اصوگرای راه یافته از حوزه انتخابیه اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی موفق شد با کسب بیش از ۱۰۳ هزار رای به صورت مستقیم راه یافت.

اراک امروز؛ به نقل از دیار آفتاب؛نماینده اصوگرای راه یافته از حوزه انتخابیه اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی موفق شد با کسب بیش از  ۱۰۳ هزار رای به صورت مستقیم به مجلس راه یابد.دکتر علی اکبر کریمی در سال ۱۳۴۷ در شهر اراک در یک خانواده مذهبی متولد شده است.


تحصیلات ابتدایی خود را در مدرسه ششم بهمن (۲۸ صفر) و تحصیلات مقطع راهنمایی را در مدرسه فردوسی (صالحین) در شهر اراک به پایان رسانید و از سال ۱۳۶۰ تا ۱۳۶۲ در حوزه علمیه مهدیه و سپهداری (امام خمینی) شهر اراک به تحصیلات حوزوی پرداخت و بطور همزمان در دبیرستانهای امام علی (ع) و شهید بهشتی اراک تحصیلات متوسطه خود را نیز ادامه داد.

 
 
از بدو پیروزی انقلاب اسلامی با نهادهای انقلابی از جمله بسیج مستضعفین، سپاه پاسداران، جهاد سازندگی و تشکلهای سیاسی در خط امام مانند حزب جمهوری اسلامی و اتحادیه انجمنهای اسلامی دانش آموزان همکاری فعال داشت.


از سال ۱۳۶۲ همگام با خیل عظیم نیروهای داوطلب مردمی بعنوان بسیجی عازم جبهه های نبرد حق بر علیه باطل شد و تا آخرین روزهای پایانی دفاع مقدس بطور متناوب در جبهه ها حضور فعال داشت.


در سال ۱۳۶۵ همزمان با حضور در مناطق عملیاتی ، با کسب رتبه اول در مجتمع آموزشی لشکر ۱۷ علی ابن ابیطالب (ع) و کسب رتبه دو رقمی در کنکور همان سال، تحصیلات دانشگاهی خود را در رشته اقتصاد در دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران آغاز کرد.


در هنگام تحصیل در دانشگاه عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران بوده و با جهاد دانشگاهی دانشگاه تهران نیز همکاری نزدیکی داشت. همچنین به لحاظ علاقمندی به امور فرهنگی و آموزشی جوانان، در طول سالهای جنگ و پس از آن با اتحادیه انجمنهای اسلامی دانش آموزان استان مرکزی همکاری فعال و موثر داشت.


از اواخر سال ۱۳۷۹ بدلیل علاقه به فعالیتهای اجرایی به صورت مامور به همکاری در بخش اقتصادی بنیاد مستضعفان پرداخت و مسوولیتهای متعددی را در سازمان عمران و مسکن و سازمان صنایع و معادن بنیاد مستضعفان و هیات مدیره شرکتهای تولیدی و عمرانی وابسته به بنیاد مذکور عهدار شد که نقش بارزی در شکوفا شدن استعداد ایشان در عرصه فعالیتهای اجرایی و مدیریت شرکتهای تولیدی و بنگاه های اقتصادی داشت.


از مجموع ۲۸۶ هزار و ۲۰ رای ماخوذه در حوزه انتخابیه اراک، کمیجان و خنداب علی اکبر کریمی با کسب ۱۰۳ هزار و ۲۳۴ رای یکی از کرسی دهمین دوره نمایندگی مجلس شورای اسلامی را به دست آوردند.
 


انتهای پیام/
برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir