امروز : دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۱٫۱۸ ۰۹:۲۱ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی:
۱۷۵ مسجد استان مرکزی میزبان مراسم معنوی اعتکاف

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی گفت: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته امسال ۱۷۵ مسجد شهری و روستایی در استان مرکزی میزبان آیین معنوی اعتکاف هستند.

حجت الاسلام صفر قربانپور مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی در گفتگو با اراک امروز؛ در رابطه با زمان ثبت‌نام برای آیین معنوی اعتکاف در استان مرکزی، گفت: ثبت نام برای مراسم معنوی اعتکاف از ۱۰ روز قبل از شروع مراسم ( ۱۳ رجب) آغاز می شود.

IMG_6215

قربانپور با اشاره به اینکه بیشتر افراد شرکت کننده در مراسم معنوی اعتکاف را نسل جوان تشکیل می دهند اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود امسال بیش از ۶۰ درصد افراد شرکت کننده این مراسم را جوانان تشکیل دهند.

وی مردمی بودن را ویژگی مهم اعتکاف دانست و افزود: مساجد ویژه اعتکاف دانشجویان و دانش آموزان نیز به‌ صورت تفکیک در استان مرکزی وجود دارد.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی با اشاره به استقبال گسترده مردم استان مرکزی طی سال گذشته از مراسم اعتکاف بیان کرد: با توجه به روند سال گذشته، پیش بینی می شود امسال بیش از ۱۵هزار نفر در سطح استان، در این مراسم معنوی شرکت کنند.

وی، برگزاری مجلس انس با قرآن، اعزام روحانی و مداح به مساجد میزبان معتکفین، جلسات سخنرانی، برنامه هایی نظیر حلقه های معرفتی و حلقه های صالحین از برنامه های پیش بینی شده در زمان اجرای مراسم اعتکاف در استان عنوان کرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی اعتکاف را فرصتی مناسب برای پرورش روح و جسم انسان دانست و افزود: چراکه انسان، نیازمند پرورش هر دو بعد وجودی خود بوده و مراسم اعتکاف بهترین فرصت برای رسیدن به سعادت و کمال است.

اعتکاف سنت بسیار حسنه‌ای است که فرد در ایام‌البیض (روزهای سیزدهم، چهاردهم و پانزدهم ماه رجب) وارد مسجد جامع می‌شود و به عبادت و راز و نیاز با پروردگار خود می پردازد.

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir