امروز : دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۱٫۱۹ ۱۳:۱۹ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان


توليد اولين جرثقيل ۶۰ تني ايران در اراك كليد خورد

مديرعامل كارخانه توليدي جرثقيل و بالابر لجور اراك ازكليد خوردن توليد اولين جرثقيل ۶۰ تني ايراني خبر داد و گفت: عمليات طراحي مهندسي اين جرثقيل سال گذشته از سوي گروه آموزش و پژوهش اين كارخانه انجام شد.

اراک امروز؛ حسن مهدي نيا در گفت و گو با ايرنا افزود: طرحي نهايي اين محصول هفته جاري به گروه توليدي كارخانه ارائه شده است.

وي اضافه كرد: جرثقيل هاي غول پيكر و بالابرهاي ارتفاع بالا در چين و كره جنوبي توليد مي شود كه در صورت موفقيت كاركنان كارخانه لجور در توليد اين نوع محصولات، ديگر نيازي براي وارد كردن هيچ نوع جرثقيل و بالابري از خارج وجود نخواهد داشت.
وي با بيان اينكه امسال اولين بالابر آتش نشاني ايراني با ارتفاع ۳۳ متر نيز در كارخانه لجور اراك توليد مي شود، گفت: با وجود محدوديت مكان و نيروي انساني، اين شركت همواره بازارهاي داخلي اين محصولات را تامين كرده و در انعقاد قرار دادها و تامين انواع جرثقيل، بالابر و در گذشته نيز ادوات كشاورزي به مشتريان هيچ گاه خلاف وعده عمل نكرده است.
مهدي نيا با بيان اينكه توليدات كارخانه لجور تنها بازار داخلي كشور را تامين مي كند، افزود: كالاهايي كه اين شركت توليد مي كند بر اساس استانداردهاي جهاني است و از كيفيت بسيار مطلوبي برخوردار است اما نياز بازار داخلي از يكسو و همچنين محدوديت فضا و نيروي انساني از سوي ديگر اجازه توليدات بيشتر براي توسعه صادارت را به اين شركت نمي دهد.
وي ادامه داد: با اين وجود شركت لجور به تازگي برنده يك مزايده بين المللي فروش تعداد بسيار زيادي بالابر و جرثقيل شده است كه پس از ارائه اولين مرحله از تعهدات خود ، همه جوانب و بخش هاي اين مناقصه اعلام مي شود.
مديرعامل كارخانه توليدي جرثقيل و بالابر لجور اراك ادامه داد: همچنين قراردادهاي بسياري با شركت هاي داخلي انعقاد شده كه بر اساس آن تا دو سال آينده بايد ۶۰۰ دستگاه انواع جرثقيل و بالابر به اين شركت ها تحويل شود.
وي با بيان اينكه كارخانه لجور در شرايط تحريم هم هيچ ركودي را تجربه نكرد و با جديت به فعاليت خود ادامه داد، بيان كرد: پس از به نتيجه رسيدن مذاكرات با ۱+۵ و جريان برجام تا كنون هفت گروه تجاري از كشورهاي آلمان، ايتاليا و تركيه براي برقراري ارتباط بيشتر، عرضه مواد اوليه به صورت مستقيم و بدون واسطه و همچنين طرح احتمالي توسعه كارخانه، از لجور بازديد كرده اند.
مهدي نيا گفت: با توجه به روند ركود نسبي در جريان تحريم ها در بازارهاي اقتصادي به خصوص در سال ۹۳ و ۹۴ هيچ ركودي در اين شركت بوجود نيامد چرا كه مهندسان و طراحان اين كارخانه با نوآوري و گسترش تنوع در سبد فروش شركت توانستند راه ركود به لجور را مسدود كنند.
وي ادامه داد: يك چهارم قيمت تمام شده محصولات كارخانه لجور مربوط به قطعات يدكي پيشرفته اروپايي با كيفيت از قبيل ورق هاي فولادي ويژه براي ساخت دكل و سازه هاي جرثقيل، انواع ادوات هيدروليكي، انواع پمپ ها و شيرآلات كنترل كننده است كه استفاده از اين كالاها برند كارخانه لجور را در منطقه خاورميانه و حتي همه آسيا بسيار معروف كرده است.
مديرعامل كارخانه توليد جرثقيل و بالابر لجور اراك يادآوري كرد: توليد با كيفيت و ارزان قيمت براي توسعه صادارت تنها راه تحقق اقتصاد مقاومتي مورد نظر مقام معظم رهبري است كه كارخانه لجور اين مهم را را سرلوحه برنامه هاي توليدي خود در سال جاري قرار داده است.
كارخانه لجور از ۳۰ سال پيش با توليد ادوات كشاورزي فعاليت خود را در اراك آغاز كرد و هم اكنون يكي از بزرگترين كارخانه هاي توليد بالابر و جرثقيل هاي صنعتي در آسيا محسوب مي شود.
هم اكنون ۲۵۰ نفر در بخش هاي مختلف كارخانه لجور مشغول به كار هستند.
۳۰۱۷/۶۰۱۲

 
انتهای پیام /
برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir