امروز : یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۲٫۰۱ ۱۷:۰۲ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان


اعتراض متولی سلامت استان مرکزی به مصوبات کارگروه کاهش آلودگی هوا+صوت

نتیجه بخش نبودن مصوبات کارگروه کاهش آلودگی هوا انتقاد رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی در اولین جلسه این کارگروه در سال ۹۵ را به دنبال داشت.

اراک امروز؛ به نقل از  دیار آفتاب؛ حسن طاهر احمدی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی در اولین کارگروه کاهش آلودگی هوای کلانشهر اراک در سال ۹۵ گفت: دانشگاه علوم پزشکی اراک بدون اینکه بخواهد صنعت و یا مدیر خاصی را در خصوص آلایندگی هوا مقصر بداند بنا بر وظیفه شرعی و اخلاقی خود اجرای طرح مطالعاتی شناسایی و تأثیر آلودگی بر سلامت مردم را در دستور کار خود قرار داده است.

IMG_9748

طاهر احمدی با اشاره به اینکه کارگروه های کاهش آلودگی اراک تا کنون نتایج خوبی را به همراه نداشته است اظهار کرد: طی ۲۰ سالی که بنده در این کارگروه ها شرکت کرده ام آنچه که می بایست اتفاق بیفتد هنوز اتفاق نیفتاده است.
 

وی ادامه داد: هر چند همه به این موضوع آگاه هستیم که اراک آلوده است ولی تا کنون تحقیقی را در خصوص منشا این آلایندگی ها و تاثیر آن بر سلامتی مردم انجام نداده ایم.
 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی با اشاره به اینکه سهم برخی از بیماری ها از قبیل ام اس، سرطان، بیماری های قلبی، هموفیلی، ریوی و … در استان بالا است بیان کرد: برای اینکه علت این بیماریها را با آلایندگی بررسی کنیم نیازمند تحقیق هستیم.
 

و ادامه در ……

دانلود صوت دکتر طاهراحمدی

 

 

در انتهای کارگروه کاهش آلودگی هوا رئیس دانشگاه علوم پزشکی فرصت سخن پیدا کرد و  به بیان نقطه نظرات خود پرداخت.


طرح مطالعاتی شناسایی منابع آلاینده هوا در اراک اجرا می شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی از اجرای طرح مطالعاتی شناسایی منابع آلاینده هوا در اراک خبر داد.

وی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی استان طرح مطالعاتی شناسایی منابع آلاینده هوا را در دستور کار دارد ادامه داد: این طرح در سه بخش آب، هوا و غذا اجرا می شود که در مرحله اول به دلیل حساسیت موضوع بحث آلودگی در دستور کار است.
 

طاهر احمدی بیان کرد: بر این اساس برای اجرای طرح مطالعاتی شناسایی منابع آلاینده هوا اراک طرح در ۱۰ نقطه اراک و هر سه روز یکبار انجام می شود.
 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی ادامه داد: در اجرای این طرح ۵۰ نفر از اساتید دانشگاه اراک و دانشگاه تهران همکاری دارند.
 

وی با اشاره به اینکه برای اجرای این طرح چهار فاز تعریف شده است خاطرنشان کرد: مطالعه تمام آلاینده های موجود در هوای اراک، اثرات آلاینده ها بر سلامت مردم، ریشه یابی آلاینده ها و ارائه راهکار برای رفع آلاینده ها از مباحث در نظر گرفته شده برای این طرح است.
 
 

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir