امروز : یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۲٫۱۳ ۱۴:۱۶ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

واکاوی دلایل بی اخلاقی در انتشار تصاویر کشف حجاب "مینو خالقی"
بی احترامی به قانون به شکستن حریم کاندیدای رد صلاحیت انجامید/ چرا روحانی اصرار داشت به جز شورای نگهبان ۲۸۹ نماینده مجلس تصاویر بی مبالاتی یک رد صلاحیت شده را ببینند؟

سخنان تحریک آمیز رئیس جمهور موجب تحریک برخی رسانه ها شد تا تصاویر کشف حجاب مینو خالقی منتخب رد صلاحیت شده ای که آرا او ابطال شد در شبکه های اجتماعی منتشر شود.

اراک امروز؛ به نقل از  سرویس سیاسیمرصاد، رئیس جمهور روحانی نشان داده است نسنجیده سخن گفتن از خصلت های بدی است که هنگام قرار گرفتن پشت تریبون های رسمی قادر به دوری از آن نیست.

بی احترامی به قانون به شکستن حریم کاندیدای رد صلاحیت انجامید/ چرا روحانی اصرار داشت به جز شورای نگهبان 289 نماینده مجلس تصاویر بی مبالاتی یک رد صلاحیت شده را ببینند؟

مثالهای متعددی از قانون شکنی های لفظی روحانی وجود دارد که البته به دلیل نجابت نهاد های قانونی که حق آنها در کلام ایشان تضییع شده بود هزینه زیادی برای او به دنبال نداشته است.

 

روحانی حقوقدان  روز گذشته در آخرین معرفی از میزان پایبندی خود به قانون تعداد نمایندگان زن راه یافته به مجلس را ۱۸ نفر عنوان کرد در حالی که خوب می داند نفر هجدهمی که از آن سخن می گوید توسط شورای نگهبان از راهیابی به مجلس باز مانده است.

 

لجبازی رئیس جمهور با مرجع قانونی شورای نگهبان در حالی است که خودش هم رمانی نماینده مجلس بوده است و می داند که اعتبار نامه یک منتخب نیاز به امضا شورای نگهبان، وزارت کشور و حتی اعضای هیات نظارت و اجرایی دارد و این نامه بدون این امضاها اعتباری نخواهد داشت.

 

اما سخنان تحریک آمیز رئیس جمهور موجب تحریک برخی رسانه ها شد تا تصاویر کشف حجاب مینو خالقی منتخب رد صلاحیت شده ای که آرا او ابطال شد در شبکه های اجتماعی منتشر شود.

 

رئیس جمهور با بی توجهی به آبروی فرد مذکور تاکید داشت که همه ۲۸۹ نماینده مجلس باید این تصویر قبیح را ببینند و بعد اعتبار نامه را رد کنند و به نظر شورای نگهبان احترام نگذاشت و همین بی مبالاتی در قانون پذیری منجر به شکسته شدن احترام فرد رد صلاحیت شده گردید.

 

این اصرار های بی اساس رئیس جمهور در حالی بود که خود مینو خالقی با اطلاع از وضعیت خویش و برای حفظ حرمتش چندان پافشاری برای تایید آرای خویش نداشت.

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir