امروز : دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۴٫۰۸ ۱۳:۲۹ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

وقتی مطالبات مردم در استان جدی گرفته نمی شود؛
شهر ۱۳ ساله داودآباد بازیرساختهای روستایی

با وجود اینکه ۱۳سال از شهر شدن داود آباد می گذرد، متاسفانه جاده منتهی به این شهر هنوز یک جاده روستایی است و سالانه تعدادی از ساکنان این شهر را به کام مرگ می کشد.

اراک امروز؛داودآباد از سال ۸۲ تبدیل به شهر شده و جمعیتی بیش از هفت هزار نفر را در خود جای داده، اما جاده منتهی به این شهر یک جاده کم عرض روستایی درجه سه است که عبور و مرور را برای شهروندان خطرساز می سازد.

60181442

این جاده در سال ۵۷ توسط خود مردم ساخته شده و یک بار هم در سال ۸۴ روکش آن تعمیر گشته و با وجود پیگیری های فراوان اقدامات لازم برای تعریض جاده صورت نگرفته است.

شغل اصلی مردم این منطقه دامداری است و این منطقه به عنوان یکی از قطب های تولید گوشت کشور است روزانه تعداد زیادی از تریلی ها در این محور رفت و آمد می کنند و عرض کم جاده خطراتی را برای مردم این منطقه به همراه داشته است.

کم عرض بودن جاده این منطقه، مه گیر بودن در زمستان و گرد و خاک در تابستان، عدم شانه سازی و تردد تریلی ها و خودروهای سنگین، تاکنون باعث حوادث رانندگی و کشته و زخمی شدن تعدادی از مردم و مسافران شده است.

مردم و مسوولان این منطقه، خواستار بهبود وضعیت این راه ارتباطی و ارتقای سطح کیفی آن هستند.

مردم داودآباد از وضعیت این جاده گله مند و خواستار استانداردسازی و بهینه سازی آن در کوتاهترین زمان ممکن هستند.

شهر داودآباد در ۳۲ کیلومتری شمال شرقی اراک و در بخش مرکزی واقع شده و از لحاظ جغرافیایی با فاصله ۳کیلومتری از کویر وتالاب زیبای میقان در منطقه کویری قرار دارد.

با شروع جنگ تحمیلی ودوران دفاع مقدس شهرداودآباد با اهدای بیش از ۱۰۰شهید گرانقدر دین خودرا به انقلاب اداء نموده است که لزوم حراست از قداست مکتب ودستاوردهای انقلاب اسلامی ودفاع از میهن اسلامی را گواهی نمودند وعزت وشرف را همراه با کارنامه ای روشن برای مردمان این ناحیه به یادگار گذاشتند.

photo_2016-06-26_13-00-28 photo_2016-06-26_13-00-38

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir