امروز : سه شنبه ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۴٫۱۳ ۱۳:۳۷ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

معاون رئیس کل دادگستری در شورای حل اختلاف استان خبر داد
صلح و سازش، سرنوشت بیش از ۱۰ هزار پرونده در شورای حل اختلاف استان مرکزی

معاون رئیس کل دادگستری در شورای حل اختلاف استان مرکزی گفت: سال گذشته از مجموع پرونده ها وارده به شورای حل اختلاف استان ۱۰ هزار و ۷۷۸ پرونده به سازش منجر شده است.

اراک امروز؛ حجت‌الاسلام غلام‌رضا جلالی معاون رئیس کل دادگستری در شورای حل اختلاف استان مرکزی در نشست خبری به مناسبت فرا رسیدن هفته قوه قضائیه گفت: بیش از یک دهه از فعالیت شورای حل اختلاف می گذرد.

IMG_0580

جلالی اظهار کرد: ترویج فرهنگ صلح و سازگاری و کاهش ورود پروند‌ه‌ها به دادگستری از مهم‌ترین اهداف راه‌اندازی این شورا است.

وی به تصویب قانون جدید شوراهای حل اختلاف در سال گذشته اشاره کرد و گفت: چندین ماده مربوط به لوایح شوراهای حل اختلاف در کمیسیون قضایی تصویب شد و به ۴۰ ماده تصویب شده پیش از این اضافه شد.

 معاون رئیس کل دادگستری در شورای حل اختلاف استان مرکزی تصریح کرد: از جمله مهمترین اصلاحات لوایح شورای حل اختلاف افزایش صلاحیت رسیدگی به امور مالی از ۵ میلیون تومان به ۲۰ میلیون تومان و تعیین حداقل حقوق برای کارکنان شورای حل اختلاف بود.

جلالی اظهار کرد: از دیگر اصلاحات لوایح شورای حل اختلاف فقدان صلاحیت شوراهای حل اختلاف در خصوص رسیدگی به دعاوی مربوط به اموال غیر منقول بود.

وی ادامه داد: اصلاحات لوایح شورای حل اختلاف، داشتن مدرک لیسانس برای اعضای شورا در شهر و همچنین داشتن مدرک دیپلم برای اعضای شورای در روستاها از دیگر اقدامات این شورا است.

IMG_0592

 معاون رئیس کل دادگستری در شورای حل اختلاف استان مرکزی بیان کرد: یکی از مهم‌ترین تغییرات که کار بسیار مهمی است بحث تعیین حقوق برای کارمندان دائمی شورای حل اختلاف است.

جلالی بیان کرد: سال گذشته از حدود ۵۷ هزار و ۲۶۵ پرونده وارده به شورای حل اختلاف حدود ۵۶ هزار و ۴۰۶ فقره مختومه شده است.

وی اظهار کرد: طی این مدت از مجموع پرونده های وارده به شورای حل اختلاف استان ۱۰ هزار و ۷۷۸ پرونده به سازش منجر شده است.

معاون رئیس کل دادگستری در شورای حل اختلاف استان مرکزی از راه‌اندازی سیستم نوین یکپارچه کردن پرونده‌های قضایی سی‌اس‌ام در حوزه‌های قضایی شهرستان های استان خبرداد و گفت: تا پایان سال این سیستم در تمامی شهرستان های استان اجرا می شود.

IMG_0589

انتهای پیام

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir