امروز : دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۴٫۱۵ ۱۴:۳۴ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان


خط پروازی اراک به مشهد دایر شد

خط پروازی فرودگاه اراک به مقصد مشهد روز سه شنبه با حضور معاونان استانداری و برخی از مسئولان استان مرکزی و همت شرکت هواپیمایی آسمان دایر شد.

اراک امروز؛معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری استان مرکزی در این آیین گفت: فرودگاه اراک به دلیل وجود صنایع بزرگ همچون پالایشگاه، نیروگاه، پتروشیمی، سایت هسته ای خنداب و تسریع و سهولت در خدمت رسانی به مردم در هنگام وقوع حوادث غیر مترقبه امری لازم و ضروری است.

 

شکرالله حسن بیگی افزود: وجود فرودگاه در هنگام بروز حوادث در کارخانه ها قدرت خدمت رسانی به آسیب دیدگان را چند برابر افزایش داده و میزان آسیب ها انسانی و مالی را به حداقل کاهش می دهد.


وی ادامه داد: همچنین ایجاد فرودگاه در هنگام وقوع حوادث غیر مترقبه مانند سیل و زلزله که به جاده ها و مسیرهای ارتباطی خسارت وارد می شود و امکان کمک رسانی از این طریق به مردم وجود ندارد، نقش تعیین کننده ای در خدمت رسانی به جامعه دارد.


مدیر فرودگاه اراک نیز گفت: پرواز اراک – مشهد با هواپیمای ۷۳۷ بوئینگ آمریکایی از ناوگان شرکت آسمان با ۱۴۵ نفر مسافر از امروز فعالیت های خود را آغاز و در روزهای شنبه هر هفته در این مسیر پرواز دارد.


رحیم حسین نسب افزود: همچنین پرواز اراک – عسلویه نیز با هواپیمای ایرباس ۷۳۷ که دارای سن پایین است از هفته گذشته از این فرودگاه آغاز شد.


وی ادامه داد: با بهره برداری از این پرواز ها و راه اندازی دیگر مسیرها، پیش بینی می شود امسال ۱۰۳ پرواز در مسیرهای مختلف داخلی از این کلانشهر به مسیر های داخلی انجام شود.


وی ادامه داد: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده پرواز اراک – کیش و عتبات عالیات نیز با ظرفیت ۴۸ پرواز برای خدمات رسانی هرچه بیشتر به مردم این شهرستان از نیمه دوم سال جاری راه اندازی می شود.


وی با یادآوری افزایش طول باند فرودگاه اراک در سال ۹۳ و نصب چراغ در طول این باند در سال گذشته گفت: با توسعه و تجهیز باند این فرودگاه امکان پرواز برای هواپیماهای پهن پیکر و پروازهای شبانه و بین المللی در این فرودگاه فراهم شده است.


مدیر فرودگاه اراک خاطر نشان کرد: اجرای فیبر نوری به طول ۱۴ کیلومتر، توسعه ترمینال دو منظوره برای پروازهای داخلی و خارجی، نوسازی تاسیسات مرکزی با اعتباری بالغ بر هفت میلیون ریال و نوسازی ژنراتو های فرودگاه با اعتباری بالغ بر یک میلیارد تومان از طرح های توسعه ای فرودگاه اراک در سال جاری است.


مدیر عامل سازمان همیاری شهرداری های استان مرکزی نیز در این نشست گفت: هم اکنون با تلاش مسئولان استانی و شرکت هواپیمایی آسمان دو مسیر پروازی برای این استان فراهم شده است که این مهم مسئولیت، مسئولان را برای توسعه فرودگاه و افزایش پروازهای فرودگاه اراک را برای خدمت رسانی به مردم سنگین تر کرده است.


مجتبی عالیخانی افزود: پیگیری ها در خصوص راه اندازی پروازهای اراک- کیش و عتبات عالیات انجام شده و امید است با بهره برداری از این خطوط روزی یک پرواز در آینده ای نزدیک در فرودگاه اراک انجام شود.


فرودگاه اراک سال ۷۸ به بهره برداری رسید و نخستین خطوط پروازی مسافری آن از سال ۸۴ با همکاری شرکت های هواپیمایی کشور دایر شد اما به دلیل نواقص فنی در تاسیسات از آن زمان تاکنون به دفعات پروازهای مقطعی را در کارنامه خود داشته است

 
 
 
 
منبع:ایرنا
انتهای پیام /
برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir