امروز : یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۴٫۲۴ ۲۰:۴۸ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

تمام کنکوری های امسال مجاز به انتخاب رشته شدند
رقابت بیش از ۱۶ هزار داوطلب آزمون سراسری در استان مرکزی

چهل و ششمین کنکور سراسری در کشور امروز در حالی با رقابت داوطلبان گروه ریاضی فیزیک کلید خورد که در مجموع در این دو روز در استان مرکزی ۱۶هزار و ۵۳۳ داوطلب ورود به دانشگاه‌های کشور با یکدیگر رقابت خواهند کرد.

اراک امروز؛ به نقل از نسل فردا ؛ چهل و ششمین کنکور سراسری در کشور امروز در حالی با رقابت داوطلبان گروه ریاضی فیزیک کلید خورد که در مجموع در این دو روز در استان مرکزی  ۱۶هزار و ۵۳۳ داوطلب ورود به دانشگاه‌های کشور با یکدیگر رقابت خواهند کرد.

konkoor-azmoon

با اینکه در این نزدیک به نیم قرنی که از اولین آزمون کنکور در ایران می گذرد و روز به روز به ظرفیت دانشگاه ها افزوده شده است اما همچنان هم این رقابت سراسری داغ و مهیج بوده و افزایش ظرفیت دانشگاه ها دلیلی نشده است که داوطلبان کوتاه بیایند و از خیر دانشگاه های برتر کشور بگذرند.

از مجموع ۱۶هزار و ۵۳۳ داوطلب ورود به دانشگاه در استان مرکزی ۶۱ درصد یعنی ۱۰هزار و ۹۹ درصد زن و مابقی ۶هزار و ۴۳۴ دواطلب دیگر آقا هستند. این نسبت شرکت کننده در آزمون سراسری در سطح کشور حدود ۵۹ درصد خانم و ۴۱ درصد آقا را به خود جای داده است.

رشته ی علوم تجربی ، ریاضی فیزیک ، علوم انسانی ، هنر و زبان به ترتیب تعداد بیشترین تا کمترین داوطلبان شرکت کننده در آزمون سراسری امسال در سال ۱۳۹۵ استان مرکزی را شکل می دهند و رشته ی تجربی با هشت هزار و ۷۶۱ نفر شرکت کننده نزدیک به ۵۰ درصد داوطلبان استان مرکزی را شامل می شود.

همچنین گروه زبان تنها با ۷۱۴ نفر شرکت کننده در استان مرکزی کمترین شرکت کننده را برای این رقابت سراسری در خود جای می دهد.

آزمون سراسری امسال از صبح امروز با رقابت گروه ریاضی فیزیک آغاز شده است و تا عصر فردا در چهارنوبت مختلف در سراسر استان مرکزی ادامه خواهد داشت.

لازم به ذکر است استان مرکزی کمتر از ۱.۹درصد شرکت کنندگان آزمون سراسری امسال کل کشور را به خود اختصاص داده است.

نتایج اولیه آزمون در نیمه مردادماه و نتایج نهایی در نیمه دوم شهریورماه ۹۵در سایت سازمان سنجش اعلام خواهد شد.

با توجه به اعلام سازمان سنجش تمامی شرکت کنندگان امسال در آزمون سراسری مجاز خواهند شد.

انتهای پیام/

 

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir