امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۵٫۲۰ ۱۴:۲۵ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

معاون شرکت شهرک های صنعتی ایران:
اعتبار ۱۶۰ هزار میلیارد ریالی برای حل مشکل سرمایه در گردش صنایع کوچک/۴۱ هزار واحدهای صنعتی کوچک و متوسط درسامانه بهین یاب ثبت نام کرده اند

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شرکت شهرک های صنعتی ایران گفت:دولت با برنامه ریزی هایی که انجام شده ۱۶۰ هزار میلیارد ریال اعتبار به منظور تامین سرمایه در گردش صنایع کوچک و متوسط دارای مشکل مالی، در نظرگرفته است.

اراک امروز؛ غلامرضا سلیمانی معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شرکت شهرک های صنعتی ایران در اراک گفت: در کل کشور شرایط رکودی دارد و بیکاری به عنوان معضلی است که کشور با آن مواجه است.

1859018

سلیمانی اظهار کرد: از سال ۸۶ رهبر معظم انقلاب با نام گذاری سال به مسئله اقتصادی توجه داشته اند و در دو سال اخیر این توجه بیشتر بوده است.

وی ادامه داد: در سال های گذشته یکسری از واحدهای بزرگ ایجاد شده اند و به واحدهای کوچکتر کمتر توجه شده است در حالی که برای توسعه باید واحدهای بزرگ و کوچک در قالب زنجیره ای به هم متصل باشند.

اقتصاد دولتی نتیجه بخش نیست

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شرکت شهرک های صنعتی ایران گفت: تا زمانی که اقتصاد کشور دولتی باشد نمی تواند آن شادابی لازم را داشته باشد و نمی توان از فسادهای که رخ می دهد جلوگیری کرد.

وی ادامه داد: البته باید توجه داشت که توسعه در کوتاه مدت اتفاق نمی افتد و نیازمند برنامه ریزی های بلند مدت و پشتکار است.

سلیمانی اظهار کرد: برای توسعه و پیشرفت لازم است که ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در هر منطقه شناسایی و از آن استفاده شود.

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شرکت شهرک های صنعتی ایران گفت: در طول این سال ها به دلیل اینکه بسترهای توسعه در سطح کشور فراهم نبوده آنگونه که باید از ظرفیت ها و پتانسیل های موجود بهره برداری صحیح صورت نگرفته است.

سلیمانی در ادامه اظهار کرد: یکی از مشکلات کشور این است که پس از انقلاب تاکنون اقتصاد را دولتی کرده ایم و این امر موجب شده که در عملیاتی کردن برخی سیاست ها در این حوزه به خوبی عمل نکنیم.

زنجیره صنعت باید مشخص باشد

او گفت: در تمام دنیا توسعه کسب و کار توسط بنگاه های بزرگ، کوچک و متوسط اتفاق می افتد و بدون شک اگر برای توسعه صنعتی، زنجیره آن صنعت مشخص نشود نمی توان با توسعه روبرو شد.

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شرکت شهرک های صنعتی ایران افزود: امروز دولت سامان دادن به یک سری صنایع کوچک و متوسط و پیگیری آن را در دستور کار دارد.

وی ادامه داد: شرکت شهرک های صنعتی با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تامین نقدینگی که عمده ترین مشکل واحدهای صنعتی کوچک و متوسط محسوب می شود، وارد میدان شده اند.

را ه اندازی سامانه بهین یاب برای ثبت نام واحدهایی با مشکل تامین مالی

وی یادآورشد: برای نخستین بار، سامانه بهین یاب برای ثبت نام واحدهای دارای مشکل تامین مالی راه اندازی شده است.

اعتبار ۱۶۰ هزار میلیارد ریالی برای حل مشکل سرمایه در گردش صنایع کوچک

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شرکت شهرک های صنعتی ایران گفت: دولت با برنامه ریزی هایی که انجام شده ۱۶۰ هزار میلیارد ریال اعتبار به منظور تامین سرمایه در گردش صنایع کوچک و متوسط دارای مشکل مالی، در نظرگرفته است.

وی افزود: از ابتدای اجرای این طرح از اردیبهشت ماه ۴۱ هزار تقاضا برای دریافت تسهیلات ثبت شده است.

سلیمانی اضافه کرد:از میان ۴۱ هزار مورد ثبتی ۱۳ هزار طرح در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید که در سطح استانها برگزار می شود،برای دریافت تسهیلات مصوب شده اند.

وی با بیان اینکه هر چند تا کنون به دلیل مشکلاتی که وجود داشته تسهیلاتی پرداخت نشده است افزود: دولت قول داده تا پایان سال این تسهیلات را پرداخت کند.

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شرکت شهرک های صنعتی ایران در پایان اولویت های شرکت را تکمیل زیر ساخت ها و جذب سرمایه گذاری خارجی و حمایت از سرمایه گذاری داخلی عنوان کرد.

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir