امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۶٫۰۳ ۰۷:۳۲ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان


پاسخ مدیر:امسال بزرگراه اراک –خمین به بهره برداری می رسد

مدیرکل راه وشهرسازی استان مرکزی گفت:امسال بزرگراه ۶۱ کیلومتری اراک –خمین به عنوان کریدور جدید جنوب –مرکز کشور به بهره برداری می رسد.

مجید رضا نصراله نژاد ، مدیرکل راه وشهرسازی استان مرکزی در گفتگو با اراک امروز؛ گفت: در سال جاری به همت مهندسان زحمتکش حوزه راهسازی اداره کل راه وشهرسازی استان مرکزی بزرگراه ۶۱کیلومتری اراک-خمین به صورت کامل به بهره برداری می رسد.

نصرالله نژاد اظهار کرد: اثرات افتتاح این پروژه از حیث کاهش مصرف سوخت، زمان سفر، تصادفات و همچنین  به صفر رسیدن سوانح رانندگی رخ به رخ در ارتقاء شاخصهای حوزه  حمل و نقل جاده ای استان مرکزی و کشور محسوس می شود.

وی با اشاره به این نکته که با تکمیل این پروژه که در مراحل نهایی قرار دارد علیرغم کمبود اعتبارات تخصیصی به یکی از مطالبات بر حق هم استانیهای عزیز به ویژه شهروندان خمین و اراک پاسخ داده می شود بیان کرد: جابجایی شبکه انتقال برق، محدودیت مقطعی در تامین برخی مصالح ، را از دیگر علل تاخیر در احداث باند دوم این بزرگراه می توان عنوان کرد که با تدابیر اتخاذ شده و همت مهندسین و دیگر عوامل، سرانجام در سال اقتصاد مقاومتی ،اقدام و عمل به زودی شاهد افتتاح این پروژه خواهیم بود.

مدیرکل راه وشهرسازی  استان مرکزی با اشاره به احجام و ابنیه فنی بزرگ  احداث شده در این پروژه گفت: در این طرح ۱۲۲ دستگاه پل شامل ۱۰ دستگاه پل لوله ای ، ۱۰۱ دستگاه پل با دهانه زیر ۱۰ متر و همچنین ۹ دستگاه پل بزرگ شامل ۱ دستگاه  پل ۱۵ متری ۳ دهانه ، ۳ دستگاه پل ۱۰ متری ۳ دهانه، ۱ دستگاه پل ۸ متری ۳ دهانه، ۴ دستگاه پل ۶ متری ۲ و ۳ دهانه و نیز ۲ دستگاه  زیرگذر ۱۲ متری در پروژه مذکور اجرا شده است.

مختصات فنی –مهندسی بزرگراه اراک –خمین:

۳۴/۱ میلیون مترمکعب خاکریزی و راکفیل ، ۳۱/۱ میلیون متر مکعب خاکبرداری خاکی و سنگی ، ۴۰هزارمترمکعب بتن ریزی ، ۶۱۶ هزار تن آرماتوربندی ،۳۸۵ هزار متر مکعب اساس و زیراساس ، ۱۹۱ هزار تن آسفالت ریزی در جریان تکمیل این پروژه اجرا  شده است.

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir