امروز : یکشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۷٫۱۹ ۱۱:۴۱ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

با گذشت 17 روز از سرشماری؛
رتبه ۲۲ استان مرکزی در سرشماری نفوس و مسکن در کشور

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مرکزی به استقبال کم خانوارهای استان در سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن اشاره کرد و گفت: استان مرکزی در اجرای این طرح در بین ۳۱ استان کشور تا صبح امروز رتبه ۲۲ را به خود اختصاص داد.

مسعود اخوان معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مرکزی اراک امروز؛ گفت: با گذشت ۱۷ روز از آغاز سرشماری اینترنتی، حدود هشت درصد از خانوارهای استان مرکزی در سرشماری نفوس و مسکن مشارکت داشتند.

اخوان اظهار کرد: هم اکنون ضریب نفوذ اینترنت در استان مرکزی حدود ۴۰ درصد است و این ضریب نسبت به دیگر استان های کشور ایده آل ارزیابی می شود  و انتظار می رود مردم مشارکت بیشتری را داشته باشند.

وی گفت: سرشماری نفوس و مسکن به صورت اینترنتی ضمن صرفه جویی در هزینه های جاری این فرآیند، نقش موثری در کاهش وقت دارد و امید است دارندگان اینترنت در این راستا مشارکت خوبی داشته باشند.

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مرکزی با بیان اینکه دسترسی به سامانه سرشماری اینترنتی برای خانوارها بسیار آسان است و ظرف مدت حداکثر ۱۰ دقیقه می توانند اطلاعات را وارد و کد رهگیری را دریافت کنند، افزود: امیدواریم در فرصت باقی مانده خانواده ها مشارکت بیشتری را داشته باشند.

وی یادآور شد: از ۲۵ مهر ماه به مدت یک ماه ماموران سرشماری با مراجعه خانه به خانه اقدام به تکمیل ثبت نام سرشماری می کنند و خانواده هایی که به صورت اینترنتی پرسشنامه را پر کرده باشند تنها با ارایه کد رهگیری با مامور سرشماری همکاری دارند.

اخوان بیان کرد: افراد با مراجعه به سایت www.sarshomari۹۵.ir آمار و اطلاعات مورد نیاز را در سامانه ثبت و کد رهگیری دریافت کنند.

وی، هدف از اجرای این سرشماری را جمع آوری اطلاعات و ویژگی های عمده افراد و برخی اطلاعات واحدهای مسکونی به صورت دقیق و به روز عنوان کرد.

اخوان اظهار کرد: اطلاعات به دست آمده از سرشماری امسال برای تامین نیازهای اقتصادی و اجتماعی کشور است و این آمار نقش موثری در تصمیم گیری های کلان دارد.

جمعیت استان مرکزی در سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۹۰ یک میلیون و ۴۱۳ هزار و ۹۵۹ نفر اعلام شد.

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir