امروز : یکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۹٫۱۱ ۱۱:۲۹ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان


ده نمک؛ پایلوت اجرای پروژه استقرار الگوی بوم گردی تالاب میقان شد

معاون فنی حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: روستای ده نمک از توابع شهرستان اراک به عنوان روستای نمونه(پایلوت) در پروژه استقرار الگوی بوم گردی تالاب میقان انتخاب شده است.

اراک امروز؛ محمد کلاته معاون فنی حفاظت محیط زیست استان مرکزی در این خصوص گفت: پروژه استقرار الگوی بوم گردی پایدار جهت بهبود معیشت جوامع محلی در راستای حفاظت از تالاب میقان(برد سریع) از تابستان امسال در روستای ده نمک شهرستان اراک آغاز شده است.

کلاته اظهار کرد: این پروژه با هدف ارایه الگوی مناسب گردشگری در تالاب بر اساس پایلوت های عملی در محدوده تالاب میقان آغاز شده است.

وی با اشاره به اینکه این پروژه در پی طراحی و اجرای الگویی در زمینه گردشگری پایدار و بوم گردی در حوزه تالاب اجرا شده است افزود: بهبود روش های معیشت پایدار جامعه محلی حاشیه تالاب، آموزش و ترویج شیوه های صحیح بهره برداری پایدار از تالاب و تولید صنایع دستی و محصولات محلی به عنوان اشتغال مکمل، پذیرش روش مشارکتی و اولویت حفظ تالاب و آگاهی جامعه محلی و مسئولین از دیگر اهداف اجرای این پروژه است.

معاون فنی حفاظت محیط زیست استان مرکزی با بیان اینکه روستای ده نمک از توابع شهرستان اراک به عنوان روستای نمونه(پایلوت) در پروژه استقرار الگوی بوم گردی تالاب میقان انتخاب شده است بیان کرد: طی چندین کارگاه آموزشی، جامعه محلی آموزش های لازم را دیده اند و کلاس های آموزش صنایع دستی نیز برای زنان روستایی برپا گردیده است.

لازم به ذکر است این پروژه با امضای یک تفاهم نامه سه سویه بین اداره کل حفاظت محیط زیست استان،  دفتر بین المللی طرح حفاظت از تالاب های ایران و سازمان های غیر دولتی ملی و محلی به مرحله اجرا در آمده است.

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir