امروز : دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۹٫۲۸ ۱۴:۱۲ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

حسن عباسی:
ذات سیستم بانکی کشور ربوی است،با تغییر مدیر درست نمی شود

رئیس اندیشکده یقین با تاکید بر اینکه ذات سیستم بانکی کشور ربوی است گفت: سیستم های بانکی، بورس و نظام مالی اقتصادی کشور توسط فارغ التحصیلان در علوم غرب مدیریت می شود.

اراک امروز؛ به نقل از نسل فردا؛ دکتر حسن عباسی پیش از ظهر امروز در سخنرانی خود در جمع دانشجویان دانشگاه اراک با اشاره به بحث وحدت حوزه و دانشگاه گفت: موضوع وحدت حوزه و دانشگاه به عنوان یک موضوع در حوزه علم، فکر و معرفت هنوز پس از گذشت نزدیک به چهار دهه از انقلاب اسلامی به عنوان یک موضوع لاینحل است که هنوز تکلیف ما با آن به درستی مشخص نیست. متاسفانه جامعه ما تنها جامعه ای است که بر سر این دور راهی قرار گرفته ، تمام جوامع دیگر تکلیفشان با خودشان در این زمینه حداقل روشن است که پیگیر دو مسئله دو پارادایمی نیستند.

وی افزود: علت اینکه جامعه ما بر سر دور راهی است به دلیل شرایط انقلاب اسلامی و روی کردن به دین است و این مسئله به درستی در شورای عالی انقلاب فرهنگی تبیین نشده است.

رئیس اندیشکدهٔ یقین با تاکید بر اینکه تا پیش از شکل گیری دانشگاه مدرن در کشور، حوزه علمیه متکلف به رفع همه نیازهای جامعه بوده اند، گفت: برخلاف گذشته حوزه علمیه امروز محصور در فقه، تفسیر و مباحث فلسفی است و از پاسخ به نیازهای روز عقب نشینی کرده است. عقب نشینی حوزه های علمیه در دوره های گذشته باعث شده امروز از مجموع ۴ هزار رشته ارائه شده در دانشگاه ها زیر ده رشته در حوزه های علمیه باشد و این یعنی اینکه بخش عمده نیازهای روز را باید دانشگاه پاسخ  دهد.

رئیس اندیشکدهٔ یقین ادامه داد: مقام معظم رهبری به صراحت در سخنان خود فرمودند «مبنای علوم انسانی غرب مبنای غیرالهی، مادی و غیرتوحیدی است» اما برخی مسئولان معتقد به این مسئله نیستند، اختلاف نظر موجود در سطح کلان کشور جدی و استراتژیکی است و همین مشکل را در سطح دانشگاه ها و حوزه ها نیز داریم.

عباسی با تاکید بر اینکه تمام مبنای علوم اقتصادی کشور ما برگرفته از علوم غربی است، گفت: سیستم های بانکی، بورس و نظام مالی اقتصادی کشور توسط فارغ التحصیلان در علوم غرب مدیریت می شود. تمامی مراجع تقلید نیز به این مسئله که سیستم بانکی کشور ربوی است اذعان دارند.

وی تاکید کرد: اختلاف موجود بین مراجع تقلید و اساتید دانشگاه ها در حوزه اقتصاد باید پاسخ داده و حل شود.

علم اقتصاد غربی در اروپا و آمریکا سقوط کرده است

رئیس اندیشکدهٔ یقین تصریح کرد: علم اقتصادی که مدیران نظام مالی کشور در آن تحصیل کرده اند امروز در همان جوامع اروپا و آمریکا سقوط کرده است. متاسفانه همین مدیر ما اقتصاد سقوط کرده غرب را مطالعه کرده و بانک ربوی را مدیریت می کند که هر روز در آن شاهد اختلاس هستیم؛ آن وقت می گویند این بِرود دیگری بیاید سیستم درست می شود؛ خیر، ذات این سیستم ربوی است.

دنیا و آخرت مردم به سیستم بانکی کشور گره خورده است

عباسی با تاکید بر اینکه همین اختلاف نظرات در سطح خُرد نیز زندگی مردم را تحت تاثیر قرار داده است؛ گفت: کف جامعه با سیستم بانکی سر و کار دارند و از این اختلافات تاثیر می پذیرند. دنیا و آخرت مردم به این مسئله گره خورده است. ما در دانشگاه به تبع شرایط علمی وظیفه داریم قول ها را بشنویم و نیکوها و احسنت ها را تبیین سازیم.

شورای تخصصی علوم در وزارت علوم کجاست؟

وی افزود: با توجه به سخنان مقام معظم رهبری نسبت به اینکه مبنای علوم انسانی غرب غیرالهی، مادی و غیرتوحیدی است و بر آن تاکید دارند، اما در وزارت علوم شورای تخصصی در وزارت علوم کجاست؟ باور کنید دانشگاه بدون امکانات رفاهی باز هم دانشجو است.

رئیس اندیشکدهٔ یقین تاکید کرد: مطلق منشا علوم انسانی غرب تثلیث است که به واقع بر خلاف نظر برخی مسئولین، یهودی و مسیحی دارد.

عباسی با تاکید بر اینکه در قبال مسائل جامعه مسئول هستیم، گفت: در قابل معرفت مردم، ربای بانکی و ساخت و ساز نظام معرفتی منحط غربی که غرب را دارد به زمین می زند، مسئول هستیم،نظام اقتصادی که در حال فروپاشی است و عده ای تصور می کنند می تواند مشکلات ما را حل کند، اقتصاد جهان ۶۰ تریلیون دلار بدهی دارد و نمی تواند مشکل ما را حل کند.

رئیس اندیشکدهٔ یقین تصریح کرد:قطعیت در دین مطرح است نه توجیه پذیری یا اینکه هر کس برای اینکه به هر جایگاه برسد یا بخواهد به هر کاری دست بزند توجیه کند. اگر توحید در جهان شیوع پیدا نکرده به خاطر خود ما مسلمانان است که این مهم را خود نیز به خوبی نمی شناسیم.

عباسی در ادامه گفت: باید پدیده های هستی را با آیت ها مورد مطالعه قرار داد که امروز در تعدادی از مدارس کشور جریان آیت مداری را برای کودکان تدریس و تسهیل می کنند و هر هفته با یک آیت جدید آشنا می شوند.همچنین تا شش سال آینده نسل جدید از اندیشمندان را خواهیم داشت که قدرت تفکیک علوم توحیدی از غیر توحیدی را خواهند داشت.

وی در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان درخصوص فسادها و اختلاس هایی که امروز جامعه با آن مواجه است، گفت: یکی از کارکردهای دین بنا به سخن آیت الله جوادی آملی قسط است. تا زمانی که خواص جامعه اهل به قسط  نباشند نمی توان انتظار داشت که عوام جامعه به قسط و عدالت برسند.

مدیری که به دنبال قسط نیست آن پست را غصب کرده است

وی افزود: در معرفت توحیدی نقطه مقابل قسط، ظلم قرار دارد و تا زمانی که ظلم باشد دین وجود ندارد. انبیاء و اولیای الهی برای برپایی قسط آمدند و جمهوری اسلامی ایران نیز آمد تا قسط را برقرار سازد. هر مدیری که در جمهوری اسلامی ایران دنبال تحقق قسط نیست آن مجموعه را غصب کرده است.

رئیس اندیشکده یقین تاکید کرد: هرجایی کار خوبی صورت گرفته کار اسلام است ولی اختلاس ها و امثال بابک زنجانی ها نتیجه لیبرالیسم است. اسلام هرگز به ربا، اختلاس و اغتشاش توصیه نکرده است. اگر فساد در سیستم بانکی وجود دارد گردن مدیری است که در مقابل سخن آیت الله جوادی آملی می گوید«مراجع تقلید تحت تاثیر القاء عوام قرار دارند».

عباسی با تاکید بر اینکه مدیران جمهوری اسلامی ایران بحران معرفت دارند، گفت: معرفت مدیران ما دینی و توحیدی نیست و تقوی الهی ندارند. اندیشه غربی را که یاد گرفته اند پیاده می کنند. اگر مسئولی هم تقوا داشته باشد از ویژه خواری فلان مدیر و وزیر دفاع نمی کند.

وی با اشاره به فاصله پرداختی ها در جامعه گفت: نباید شرافت انسانی را فراموش کنیم. اینکه کسی مدعی است در جامعه درس خوانده، دریافتی های نامتعارف را توجیه نمی کند. جامعه برای این افراد هزینه کرده تا به چنین جایگاه علمی دست پیدا کرده اند و اینکه توفیق تحصیل علم را هم داشته اند سعادت است.

رئیس اندیشکده یقین تصریح کرد: در نظام سرمایه داری غرب همه چیز کالاست و زمانی که در جامعه خود نیز به این نگاه رسیدیم به مشکل خواهیم رسید. اینکه درخصوص دریافتی پزشکان از سوی مسئولین نظراتی را می شنویم باید گفت که رفع درد مردم جامعه نعمت است و نباید روی آن قیمت گذاشت اگر اینگونه باشد امنیت در وهله اول حائز اهمیت است و باید برای کسانی که در مسیر تامین امنیت کشور تلاش می کنند پرداختی های آنچنانی داشته باشیم.

عباسی ادامه داد: اگر عالم و دانشمند، معلم، پزشک، قاضی و … خدمات خود را کالا بگیرند بدون شک جامعه فاسد می شود و که اکنون ما اینگونه شده ایم یک جمهوری اسلامی کپیتالیسمی هستیم. در جمهوری اسلامی مدیران از علم کالا شده و خدمات کالا شده دفاع می کنند و این یعنی فساد.

وی افزود: در کشور مدیرانی داریم که حاضر نیستند از برج عاج فیش های حقوقی خود پائین بیایند و در مقابل هم جوانانی را داریم که برای دفاع از کشور و اسلام هزاران کیلومتر خارج از مرزها در مقابل دشمن ایستاده اند و مقاومت می کنند. زندگی رهبری و اعضای خانواده ایشان الگویی است برای اینکه نشان دهد مدیران جمهوری اسلامی مانند مقام معظم رهبری ساده زیستی ندارند.

رئیس اندیشکده یقین تصریح کرد: این بی عدالتی است که فرزند یکی از مقامات جمهوری اسلامی در انگلیس و آمریکا درس بخواند، زندگی کند یا کار کند. آمریکا ملت ایران را تحت فشار قرار می دهد و ملت سختی را تحمل می کنند و شعار مرگ بر امریکا می دهند آن وقت مقام مسئولی داریم که فرزندش در آمریکا کار و زندگی می کند.

عباسی یادآور شد: ایستادن رو به روی مدیرانی که به اسم اسلام می خورند، هزینه دارد.

رئیس اندیشکده یقین تصریح کرد: ما حقانیت راه خود را با شهادت رقم می زنیم.

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir