امروز : دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۰٫۰۶ ۱۱:۳۱ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان


پایش لاشه پرندگان تلف شده در تالاب میقان اراک

بعد از شیوع آنفولانزای حاد پرندگان در تالاب میقان اراک، اکیپ های پایش در این منطقه نسبت به جمع آوری و دفن بهداشتی لاشه پرندگان تلف شده اقدام می کنند.

اراک امروز؛ آذرماه امسال نیز بحث شیوع آنفولانزای پرندگان در گوشه و کنار کشور دوباره جان گرفت و اولین موردها در یکی از مرغداری‌های تهران گزارش و ویروس این بیماری با عنوان آنفولانزا H۵N۸ شایع شد که ظاهرا از خطرناک‌ترین نوع آنفولانزای پرندگان است.

البته در روزهای اخیر نیز شیوع آنفولانزای پرندگان در استان مرکزی و تالاب میقان اراک و شهرها و روستاهای حاشیه تالاب میقان هم مشاهده و جان تعدادی از پرندگان میهمان این منطقه را گرفته است.

بر اساس آمار اعلام شده از اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی تاکنون حدود هزار و ۲۲ پرنده در تالاب میقان اراک جمع‌آوری شده، البته تلفات پرندگان در این محدوده گسترده‌تر است.


تالاب میقان در ۱۵کیلومتری شمال شرقی اراک و جنوب غربی داوود آباد در استان مرکزی، تالاب میقان یکی از تالاب های مهم ایران با وسعتی حدود ۲۵هزار هکتار قرار دارد. بیش از ۵۰هزار گونه پرنده آبزی و کنار آبزی در فصول مختلف در این تالاب سکونت می کنند. جمعیت بالای درناهای خاکستری در این تالاب نسبت به زیستگاه های دیگر کشور، آن را حائز اهمیت کرده است، از نوع دیگر پرنده های این تالاب می توان به غاز، مرغابی آبی، فلامینگو ، خروس کولی، عقاب دشتی، خوتکا، انقوت، آبچلیک اشاره کرد.

2 3 4 5 7 8 10 11 12 13 15 16 29 32 34 36 37 54 55555

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir