امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۰٫۱۲ ۱۴:۱۸ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

صفارهرندی:
هنر عده ای، دادن امتیاز بالا در مقابل وعده های ناچیز است/ عزت ایران را فدای لبخندها و وعده ها نکنیم

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اقدامات سران فتنه باعث شده است امروز افرادی روی کار بیایند که هنرشان این باشد که وقتی می خواهند با دنیای بیرون مذاکره کنند، امتیازات ناچیز را در مقابل امتیازهای بزرگی که واگذار شده بگیرند.

اراک امروز؛ محمدحسین صفارهرندی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ظهر روز یکشنبه در جمع خواهران بسیجی در اراک به ابعاد مختلف فتنه اشاره کرد و گفت: فتنه بر اساس مجاورت جریان داخلی با جریان بیرونی اتفاق می افتد. جریان بیرونی ضد انقلاب است که ممکن است در داخل کشور وجود داشته باشد.

547793_148

صفار هرندی اظهار کرد: فتنه گران در سال ۸۸ به جایی رسیدند که در روز عاشورا به مقدسات کشور اهانت کردند و اعلام کردند که ما این چیزها را قبول نداریم.

 

وی ادامه داد: در سال ۸۸ عده ای از رجال سیاسی در مسائلی غرق شدند و این باعث از بین رفتن شعورشان شد و با احساسات مسائل را دنبال کردند.

 

وزیر اسبق فرهنگ و  ارشاد بیان کرد: این رجال سیاسی از این مسئله غافل بودند که دشمن نظام تیشه به ریشه خودشان می زند و با این اقدامات مشروعیت خودشان را در نظام از دست دادند.

 

صفار هرندی فتنه را سرمایه سوزی صورت گرفته به دلیل مداخله بیگانگان عنوان کرد و افزود: متاسفانه کسانی در داخل این فتنه ها را هدایت کردند که سوابق زیادی را در قبل و بعد از انقلاب داشته اند.

 

وی با تاکید بر اینکه متاسفانه اقداماتی که این افراد طی ۸ ماه در کشور انجام دادند قدرت و زور ایران را در مقابل دشمنان کم کرد، ادامه داد: قبل از این ماجرا استکبار از قدرت ایران وحشت داشت ولی بعد از این ماجرا تحریم ها را تمدید کردند تا بتوانند بیشتر بر کشور ضربه وارد کنند.

 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: اقدامات سران فتنه باعث شده است امروز افرادی روی کار بیایند که هنرشان این باشد که وقتی می خواهند با دنیای بیرون مذاکره کنند، امتیازات ناچیز را در مقابل امتیازهای بزرگی که واگذار شده بگیرند.

 

صفار هرندی با اشاره به اینکه فتنه ابعاد داخلی و بیرونی دارد افزود: برای اینکه نگذاریم فتنه های جدیدی در کشور ایجاد شود باید به این دو موضوع توجه شود.

 

وی اضافه کرد: در بعد داخلی برای جلوگیری از فتنه باید افرادی را در مدار اداره کشور قرار دهیم که وجودشان خالی از اشتهای قدرت شخصی باشد نه کسانی که نشستن روی صندلی مدیریت، آرزوی روز و شبشان است و با اشتهای فراوان آن را دنبال کنند.

 

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد با بیان اینکه تشنه قدرت طعمه قدرت های کثیف بین المللی می شود بیان کرد: استکبار در اتاق فکر خود با استفاده از مطالبی که در روزنامه ها کشور منتشر می شود بر روی مدیران بررسی می کند که چگونه می تواند با انجام اقداماتی، آنها را از مسیر خارج کنند.

 

وی ادامه داد: مواظب باشیم افرادی که اهلیت کارهای بزرگ را ندارند و استعداد بازی خوردن توسط دشمن را دارند را روی کار نیاوریم.

 

صفار هرندی افزود: شورای نگهبان کار خودش را در این زمینه انجام می دهد ولی متاسفانه برخی از جریان های سیاسی به دنبال این هستند تا شورای نگهبان کار خود را به درستی انجام ندهد.

 

 عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه برخی از مسئولین کشوری در مسیر غلط میدان داری می کنند افزود: اینکه بیان می شود برای پیشرفت کشور باید نظامی گری را کنار بگذاریم حرف غلطی است.

 

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد با اشاره به اینکه قدرت دفاعی کشور ما را در برابر تهدیدات دشمن بیمه کرده است بیان کرد: خودمان را خلع از این قدرت دفاعی کنیم تا دشمن بر ما مسلط شود؟

 

صفار هرندی با تاکید بر اینکه در این خصوص اطلاعات غلط داده می شود افزود: اگر نظامی گری را کنار بگذاریم وضعیت کشور شبیه عراق و لیبی می شود، همان کاری که آمریکا بر سر عراق آورد.

 

وی ادامه داد: مسئولین کشور عراق هم روزی با فاصله گرفتن از نظامی گری، وسوسه پیشرفت از طریق اجنبی را خوردند و خودشان را اینگونه خلع سلاح کردند. به این شکل امریکا به راحتی بر آنها غلبه کرد و امروز به این سرنوشت دچار شدند.

 

صفار هرندی توضیح داد: اینکه امروز اعلام می شود که اگر ما مذاکره نمی کردیم جنگ صورت می گرفت، دروغ است. شما که اعلام می کردید که نظامی گری را کنار بگذاریم اگر به فرمان های شما عمل می شد، امریکا با ایران جنگ می کرد.

 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: وحشت آمریکا از جنگ با ایران است که سایه جنگ را از سر ما دور کرده است و امروز به عنوان یکی از نقاط امن دنیا در حال زندگی کردن هستیم.

 

صفار هرندی یادآور شد: کشور ترکیه از شما زودتر با غرب همکاری کرد. حتی برای خوش رقصی پایگاه نظامی هم به امریکا داد در حالی که امریکا بر علیه ترکیه کودتا کرد.

 

وی با تاکید بر اینکه پیوند برقرار کردن با غرب ما را بیمه نمی کند، افزود: این پیوند کشور را مستعد فتنه می کند. چنانچه در کشور جای پا برای امریکا درست کردیم اینها روزی تبدیل به فتنه می شوند.

 

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد بیان کرد: مسئولان امریکا یکی از بزرگترین مشکلات این کشور را نداشتن سفارت خانه در ایران عنوان کرده اند که این امر مانع از رفت و آمد در این کشور شده است.

 

وی یادآور شد: کودتاهایی که آمریکایی ها در گرجستان و اکراین به پا کردند به واسطه سفارت خانه های خود در این کشور ها انجام داده بود.

 

صفار هرندی با اشاره به اینکه در سال های قبل پای میز مذاکر و سازش بحرین و برخی از استان های کشور را واگذار کرده ایم افزود:  متاسفانه برخی از مسئولین امروز دغدغه حفظ کشور را ندارند.

 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: امروز رزمندگان، فرماندهان و نیروهای ارزشمند دوران دفاع مقدس راه مقاومت و ایستادگی در برابر استکبار را به کشورهای دیگر یاد می دهند. امروز جریان مقاومت از دریای مدیترانه تا اقیانوس هند را شامل می شود که ایران در نقطه کانونی آن قرار دارد.

 

وی اضافه کرد: عزت ایران را با چه چیزی عوض کنیم؟ با لبخندهای دیپلمات ها که همان لحظه خنجر را از پشت فرو می کنند و یا وعده و عیدهایی که بر باد می رود.

 

صفار هرندی خاطرنشان کرد: امیدواریم با مجهز شدن مردم به بصیرت و بردباری و استقامت راه فتنه های آینده را کور می کنیم.

 

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  Leave a Reply

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir