امروز : پنج شنبه ۰۳ خرداد ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۰٫۱۴ ۱۴:۱۰ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان


مادر۶۰ ساله اراکی دانشجوی پسرش شد

بانوی ۶۰ ساله اراکی در دانشگاهی مشغول به تحصیل است که فرزندش استاد این دانشگاه است و این مادر کسب علم و دانش را از فرزند خود فرا می گیرد.

اراک امروز؛ کسب علم و دانش در اسلام از جایگاه ویژه ای برخوردار است به طوری که در قرآن و احادیث ائمه اطهار به کسب علم تاکید فراوانی را داشته اند، بطوری که اولین کلمه ای که جبرئیل به پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله گفت؛ این بود: «اقرأ» بخوان.

اهمیت کسب علم و دانش در اسلام به قدری است که خداوند در قرآن كريم به «قلم» سوگند ياد كرده و مي فرمايد:«ن وَ الْقَلَمِ وَ ما يَسْطُرُون‏»عظمت اين سوگند هنگامى آشكارتر می شود كه توجه داشته باشيم آن روزى كه اين آيات نازل گشت، نويسنده و ارباب قلمى در آن محيط وجود نداشتند.

در واقعه وقتي علم براي رسيدن به كمال و غايت وجودي انسان ضرورت و اهميت دارد بدون شك دستيابي به این علم و دانش به آساني ميسر نيست بلكه با موانع و دشواري هاي فراواني رو به‌روبه رو است که باید در این مسیر ثابت قدم بود.

اهمیت کسب علم و دانش در بین مسلمان به گونه ای است که برخی از بزرگان حتی در آخرین لحظات عمر خود هم دست از کسب علم و دانش بر نداشته اند و نشان دادند که کسب علم سن و سال نمی شناسد.

مرضیه چشمه قصابانی مادر ۶۰ ساله اراکی که با پشتکار به ادامه تحصیل مشغول است و هم اکنون در مقطع کارشناسی ارشد رشته تاریخ در دانشگاه اراک مشغول به تحصیل است یکی از افراد جامعه است که توانسته است با پشتکار به موفقیت های خوبی در عرصه علم و دانش دست پیدا کند.

82370701-71294640

چشمه قصابانی که تا سال ۷۹ فقط تا پایه ششم ابتدایی تحصیل کرده بود از همین سال در حالی که ۴۴ سال سن داشتند برای کسب علم و دانش به سرغ کتاب و درس رفتند و با طی مراحل تحصیلی در سال ۸۵ در رشته کارشناسی علوم سیاسی به دانشگاه راه پیدا کرد.

وی بعد از گذرندان دوران کارشناسی و قبولی در آزمون کارشناسی ارشد هم اکنون در مقطع کارشناسی ارشد رشته تاریخ در دانشگاه اراک مشغول تحصیل است.

نکته جالب این ماجرا این است که این بانوی ۶۰ ساله در دانشگاهی مشغول تحصیل است که فرزندش استاد این دانشگاه است و این مادر کسب علم و دانش را از فرزند خود فرا می گیرد.

 مرضیه چشمه قصابانی با بیان اینکه به کسب علم و دانش علاقه فراوانی داشتم افزود: البته در این مسیر همسر و فرزندانم بسیار به من کمک کردند تا بتوان به تحصیل ادامه بدهم.

وی به اهمیت کسب و علم و دانش هم اشاره ای کرد و ادامه داد: البته قصد دارم تحصیل را ادامه بدهم و نمی خواهم در همین مقطع باقی بمانم.

 دانشجویان ۶۰ ساله مقطع کارشناسی ارشد رشته تاریخ دانشگاه اراک با بیان اینکه هیچگاه برای کسب علم و دانش دیر نیست افزود: نقش علم در زندگی انسان این است که راه سعادت، تکامل و راه ساختن را به انسان می آموزد.

وی با تاکید بر اینکه انسان همواره باید به دنبال کسب علم و دانش باشد اضافه کرد: علم، انسان را توانا می کند که آینده را همان گونه که می خواهد بسازد.

قصابانی خاطرنشان کرد: امیدوارم با کسب علم، دانش، معرفت و فرهنگ در آینده انسان موثری باشم و بتوانم خدماتی را برای بهبود وضع جامعه انجام دهم.

از آنجایی که کسب دانش، سن و سال و شرایط خاص نمی شناسد و هیچ وقت برای پرورش فکر و آموزش علم دیر نیست و کسب دانش نقش مهمی در توسعه همه جانبه کشور دارد، همه باید به این موضوع واقف باشند و در جهت کسب علم و دانایی تلاش کنند.

انتهای پیام /

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  Leave a Reply

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir