امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۰٫۱۸ ۱۳:۵۹ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

توسط محققان اراکی؛
تاثیر آلاینده‌ها و آنتی‌اکسیدان‌ها بر سه بیماری بررسی می‌شود

پژوهشگر نمونه استان مرکزی در حوزه علوم پایه و علوم انسانی گفت: طی تحقیقات آتی تاثیر مکمل‌های گیاهی و آنتی‌اکسیدانی‌ بر بیماری‌های مختلف همچون MS، دیابت و کبد چرب بررسی خواهد شد.

اراک امروز؛ دکتر علی‌اکبر ملکی‌راد که بیشتر تحقیقاتش بر روی” تاثیر مکمل‌های گیاهی و آنتی اکسیدانی بر بیماری‌های مختلف” و همچنین “کارکرد مغز و تاثیر آلاینده‌های محیطی بر رفتار انسان” است در خصوص بررسی آلاینده‌ها بر روی بیماری‌های خاص به خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، گفت: یکی از بیماری‌هایی که بامحققان گروه مغز و اعصاب دانشگاه علوم پزشکی اراک بویژه دکتر فرجی بر روی آن در حال فعالیت هستیم، بیماری MS است.

وی ادامه داد: در این تحقیقات تاثیرات آنتی‌اکسیدان‌های طبیعی مکمل‌های گیاهی و آنتی اکسیدانی بر این بیماران  مورد سنجش قرار می‌گیرد.

این محقق خاطرنشان کرد: این تحقیقات چند ساله بوده و با گذشت این مدت مشخص می‌شود که آیا اولا آلاینده‌های محیطی می‌توانند در ایجاد یا تاثیر و پیشرفت بیماری‌ها دخالت داشته باشند؟ و آیا این مکمل‌ها می‌توانند در کنترل پیشرفت این بیماری‌ها نقش داشته باشند یا خیر.

وی گفت: مکمل‌های گیاهی می‌توانند با کنترل بیماری جلوی پیشرفت بیماری کبد چرب و دیابت را بگیرند و در مطالعات آنزیم‌های کبدی با همین مکمل‌های گیاهی می‌توانند کنترل شوند.

ملکی راد تصریح کرد: از آنجاکه برای ام اس، کبد چرب و دیابت دارو و درمان قطعی وجود ندارد این داروهای گیاهی می‌توانند از پیشروی بیماری جلوگیری به عمل آورند.

سرپرست دانشگاه پیام‌نور استان مرکزی بیان کرد: همین مکمل‌ها را می‌توان در ادارات و کارخانجات استفاده کرد و این  افراد می‌توانند همانند برخی از کشورهای دنیا به جای مصرف دوغ و نوشابه از این مکمل‌ها به صورت دمنوش یا نوشیدنی سرد استفاده کنند.

وی ادامه داد: به دلیل اینکه دوز مجاز مکمل‌های گیاهی عوارض جانبی ندارند، همه افراد اعم از مردم شهرهای آلوده، کارگران، رانندگان و بویژه افرادی که بیشتر در معرض آلاینده‌ها قرار دارند می‌توانند از آنها استفاده کنند.

ملکی‌راد خاطرنشان کرد: برخی از این مکمل‌ها تجاری سازی شده و از سازمان غذا و دارو مجوز گرفته‌ اند و آماده ارایه به بازار هستند. 

منبع:ایسنا
انتهای پیام

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir