امروز : دوشنبه ۰۴ تیر ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۰٫۱۹ ۰۸:۵۶ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان


تخصیص ۱۸ دستگاه آمبولانس بین پایگاه های امدادی علوم پزشکی اراک

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک از تخصیص ۱۸ دستگاه آمبولانس امداد جاده ای و شهری بین پایگاه های تحت پوشش این دانشگاه خبر داد.

اراک امروز؛ حسن طاهراحمدی روز شنبه در خصوص تخصیص این آمبولانس ها گفت: توزیع این آمبولانس ها در راستای طرح تحول سلامت دولت تدبیر و امید و با هدف خدمت رسانی هرچه بیشتر به شهروندان انجام می شود.


وی ادامه داد: یک هزار و ۲۰۰ آمبولانس در راستای طرح تحول سلامت در بین دانشگاه های علوم پزشکی استان های کشور توزیع شده و ۸۰۰ آمبولانس دیگر نیز در آینده نزدیک بین این دانشگاه ها توزیع می شود.


رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک بیان کرد: سهم این استان از این تعداد آمبولانس ۳۳ دستگاه است که ۱۶ دستگاه آن در گذشته بین شهرستان های تحت پوشش این دانشگاه توزیع شده است.


دکتر طاهر احمدی افزود: قیمت هر دستگاه از این آمبولانس ها با ارز دولتی حدود سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال و با ارز آزاد حدود هشت میلیارد ریال است که در مجموع برای کلیه این آمبولانس ها حدود ۲۴۰ میلیارد ریال هزینه شده است.


وی گفت: از تعداد کل آمبولانس های اختصاص یافته به استان مرکزی هفت دستگاه برای شهرستان اراک و بقیه در بین سایر استان ها توزیع شده است.


رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان مرکزی در این آیین گفت: با توجه به سیاست های دولت برای خدمت رسانی هرچه بیشتر به مردم و فرسودگی ناوگان خودرویی امدادی استان، این آمبولانس هایی مطابق با استاندارد های روز دنیا خریداری و در اختیار دانشگاه های علوم پزشکی سطح کشور قرار داده شده است.


دکتر فرزین خشنودی افزود: خدمت رسانی به همشهریان در حوزه خدمات بهداشتی و درمانی از مهمترین اهداف این طرح است.


وی ادامه داد: هم اکنون ۳۱ پایگاه امدادی زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی اراک به خدمت رسانی به مردم مشغول هستند که در آینده نزدیک چهار پایگاه دیگر نیز افزوده می شود.


استان مرکزی با یک میلیون و ۴۱۴ هزار نفر جمعیت با ۱۲ شهرستان دارای ۲۰ بیمارستان فعال با ۱۹۴۵ تخت مصوب و ۷۵۰ تخت فعال در قالب ۸۵ بخش درمانی است.


مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان مرکزی ۴۴ پایگاه امدادی شهری و جاده ای دارد.
منبع:ایرنا

 
 
انتهای پیام /
برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir