امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۰٫۱۹ ۱۰:۴۹ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی:
تیم اقتصادی دولت در رفع مشکلات واحدهای تولیدی منسجم تر عمل کند

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، گفت: تیم اقتصادی دولت برای رفع مشکلات واحدهای بزرگ تولیدی باید منسجم تر باشد.

اراک امروز؛ سید مهدی مقدسی، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، گفت: وزیر صنعت، معدن و تجارت به عنوان جانشین فرمانده ستاد اقتصاد مقاومتی در استان مرکزی هستند و تا کنون جلساتی را در این راستا برگزار شده است.

مقدسی با اشاره به اینکه تا کنون مصوبات خوبی در این ستاد برای صنعت استان مصوب شده است اظهار کرد: از آنجایی که برخی از تصمیمات از تعهدات وزارت صنعت، معدن و تجارت خارج و به سایر وزارتخانه ها برمی گردد برای عملیاتی شدن مصوبات لازم است در جلسه ای با حضور وزر راه شهرسازی، وزری اقتصاد و دارایی و بانک مرکزی و به ریاست معاون اول برگزار شود.

 

وی ادامه داد: مصوبه خوب مصوبه ای است که به مرحله اجرا برسد امیدواریم با برگزاری این جلسه بتوانیم در عملیاتی شدن مصوبات کمک کند.

 

تیم اقتصادی دولت در رفع مشکلات واحدهای تولید منسجم تر عمل کند

 

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: تیم اقتصادی دولت برای رفع مشکلات واحدهای بزرگ تولیدی باید منسجم تر باشد.

 

وی با اشاره به اینکه در برخی از موارد همراهی تیم اقتصادی دولت با مصوبات وجود ندارد ادامه داد: انتظار داریم هماهنگی های لازم سوی دولت صورت گیرد.

 

مقوله سیاست را از صنعت جدا کنیم

 

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه باید در صنعت منطق فنی، اقتصادی و فنی حاکم باشد نه مسائل سیاسی افزود: واحدهای صنعتی باید به افرادی واگذار شود که دغدغه تولید، و اقتصاد را داشته باشند در این صورت است که صنعت موفق خواهد بود.

 

مقدسی با بیان اینکه باید مقوله سیاست را از صنعت جدا کنیم بیان کرد: علیرغم اینکه سهامداران شرکت ها ظرفیت خوبی هستند متاسفانه برخی ها خودشان را کنار کشیده اند و بعضی از مدیران هم که بخواهند اقدامی کنند دستشان بسته است.

 

سهم واگن تولید داخل مشخص شود

 

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در برنامه ششم توسعه واگن های مورد نیاز کشور مشخص شده است بیان کرد: بر این اساس لازم است دولت با برنامه ریزی سهم تولید داخل را از این نیاز مشخص کند.

 

وی ادامه داد: در برنامه ششم توسعه خرید دو هزار واگن شهری و واگن های باری و مسافری مشخص شده است دولت با ساز و کار عملیاتی می تواند در یک برنامه پنج ساله نیاز خود را از داخل تامین کند.

 

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: از وزیر راه و شهرسازی توقع داریم در خصوص واگن همکاری بیشتری را با وزر صنعت، معدن و تجارت داشته باشند.

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  Leave a Reply

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir