امروز : پنج شنبه ۰۳ خرداد ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۰٫۱۹ ۰۸:۵۲ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان


کنگره معماری و شهرسازی ایران در اراک برگزار می شود

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی گفت: کنگره معماری و شهرسازی ایران درششم و هفتم بهمن ماه در کلانشهراراک گشایش می یابد.

اراک امروز؛ به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی، سیدمحمد حسینی افزود: ضرورت بررسی جامع وضعیت معماری استان به خصوص وضعیت همگونی و استفاده از مصالح هماهنگ از جمله برنامه های برگزاری این کنگره است.


وی با یادآوری اینکه، این کنگره برای نخستین بار در استان مرکزی برگزار می شود، اظهار کرد: پژوهش محوری، تبیین معماری و شهرسازی تاریخی استان از اهداف برگزاری کنگره معماری و شهرسازی در استان است.


وی افزود: از جمله محورهای برگزاری این کنگره می توان به تبیین و بررسی حوزه های فرهنگی و طبیعی شهرها و روستاها، منظر فرهنگی، شهری و تاریخی، سازه در تاریخ معماری و شهرسازی، باستان شناسی و معماری، میراث معماری و شهرسازی مدرن، میراث آب و کشاورزی و میراث فرهنگی ناملموس اشاره کرد.


حسینی گفت: علاقه مندان می توانند مقالات علمی خود را از طریق سایت یا مراجعه حضوری تا دهم دیماه جاری به سایت www.markazi.chaui.ir و یا دبیرخانه کنگره، اداره کل میراث فرهنگی استان مرکزی واقع در فاز یک شهرک شهید بهشتی اراک مراجعه کنند.


مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی گفت: مقالات علمی که به این کنگره ارسال می شود نه تنها می تواند منبعی برای برنامه ریزان عمرانی و شهری باشد بلکه راهگشای مسیری جدید در پژوهش محوری در این حوزه است.


حسینی گفت: خروجی این همایش می تواند به عنوان یک راهکار برای سامان دهی وضعیت معماری و شهرسازی شهرهای استان مورد استفاده قرار گیرد.


وی اظهار کرد: شهرهای استان از نظر سطح تراکم و حفظ معماری وضعیت مطلوبی ندارند از این رو خروجی این همایش می تواند به حفظ این ارزش ها جهت دهد.

 

بیش از دو هزار جاذبه گردشگری در استان مرکزی شناسایی شده که ۸۵۰ اثر تاکنون در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

انتهای پیام /
برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  Leave a Reply

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir