امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۰٫۲۰ ۰۸:۳۱ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

کمیته امداد استان مرکزی خبر داد
جمع‌آوری بیش از ۱۱ میلیارد ریال زکات در استان مرکزی

معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان مرکزی از جمع‌آوری بیش از ۱۱ میلیارد و ۷۳۴ میلیون ریال زکات از اقلام ۹ گانه در سال جاری خبر داد.

اراک امروز؛ ابوالفضل مرتضیان معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان مرکزی در این خصوص گفت: ۱۱ میلیارد و ۷۳۴ میلیون و ۳۴۲ هزار ریال زکات از اقلام ۹گانه در سطح استان جمع‌آوری شده است.

وی تصریح کرد: با پرداخت زکات اموال مطابق آنچه که در فقه اسلامی آمده، بیشتر کمبودهای اقتصادی، فواصل طبقاتی و نیازهای مستمندان برطرف خواهد شد.      

معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان مرکزی با بیان اینکه زکات از واجبات مالی و عبادی است، گفت: ۶۰ درصد درآمد زکات برای نیازمندان و رفع مشکلات آنها و ۴۰ درصد برای اجرای پروژه‌های عمرانی عام‌المنفعه متناسب با نیات زکات‌دهندگان استفاده می‌شود.           

 مرتضیان افزود: مردم استان مرکزی طی ۶ ماهه نخست سال جاری ۱۳ میلیارد و ۵۰۲ میلیون و ۸۵۶ هزار ریال زکات پرداخت کردند که ۶ میلیارد و ۴۸۸ میلیون و ۹۸۲ هزار ریال زکات فطریه و کفارات و ۷ میلیارد و ۱۳ میلیون و ۸۷۴ هزار ریال آن زکات واجب مستحبی است.     

وی ادامه داد: در سال گذشته مردم استان مرکزی ۴۶ میلیارد و ۳۸۸ میلیون ریال زکات پرداخت کردند که ۶ میلیارد و ۶۹۰ میلیون و ۷۰۲ هزار ریال آن زکات فطریه و کفارات و مابقی زکات واجب مستحبی بوده است.

مرتضیان گفت: عمده نوسانات در حوزه زکات مربوط به وضعیت آب و هوایی و رونق بخش کشاورزی و دامداری بوده و ترویج این فرهنگ الهی در بین همه مردم با همکاری روحانیون، اطلاع‌رسانی از آثار و برکات پرداخت به موقع زکات و پیامدهای پرداخت نکردن آن، تبلیغات فرهنگی و جذب همکاری سایر بخش‌ها از اولویت‌های کاری در بخش زکات است.

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir