امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۰٫۲۲ ۱۴:۲۴ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان


هیات تجاری استان مرکزی بهمن امسال به اتریش سفر می کند

هیات تجاری، اقتصادی استان مرکزی به سرپرستی معاون اقتصادی استاندار، بهمن ماه سال جاری به اتریش سفر می کند.

اراک امروز رئیس اتاق بازرگانی اراک روز چهار شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: حضور هیات های تجاری و اقتصادی کشورهای اروپایی و آسیایی که از ابتدای سال در استان مرکزی قوت گرفته؛ بستر توسعه استان را بیش از گذشته فراهم می کند.

محمدرضا جعفری با اشاره به حضور هیات تجاری اتریش و حضور وزیر اقتصادی این کشور در استان مرکزی افزود: این حضور در استان و دعوت از فعالان اقتصادی استان می تواند توسعه مبادلات تجاری و اقتصادی بین دو کشور ایران را رقم بزند.


وی گفت: ششم تا نهم بهمن ماه سال جاری هیاتی به سرپرستی معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی به این کشور سفر می کنند.


این مسئول تصریح کرد: این روابط و توسعه مبادلات و تعاملات منجر به جذب تکنولوژی روز دنیا و ورود تجهیزات و ماشین آلات به کشور می شود و با توجه به دوران پساتحریم و تسهیل فضای رفت و آمدهای هیات های تجاری، توسعه اقتصاد استان نیز رونق می گیرد.


رئیس اتاق بازرگانی اراک افزود: در دوران تحریم اغلب با چین مراودات تجاری و اقتصادی صورت می گرفت، اما امروز در دوران پساتحریم مبادلات بانکی و روابط گسترش یافته و حضور هیات های تجاری اروپایی در کشور و استان مرکزی بیشتر از گذشته است.


استان مرکزی با ۲ هزار و ۸۰۰ واحد صنعتی چهارمین قطب صنعتی کشور به شمار می رود.

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  Leave a Reply

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir