امروز : یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۰٫۲۵ ۱۳:۰۵ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

سریال تجمعات کارگری در استان مرکزی پایان ندارد
اعتراض کارگران؛ این بار در آونگان اراک+فیلم

کارگران شرکت آونگان اراک به دلیل پرداخت نشدن ۲۷ ماه از حقوق و مزایای خود امروز شنبه ۲۵ دی ماه مقابل شرکت تجمع کردند. این شرکت به عنوان بزرگترین تولید کننده دکل های انتقال برق در خاورمیانه ظرفیت تولید ۳۵ هزار تن نبشی را در سال دارد.

 

اراک امروز؛ در حالی که چند روز گذشته شاهد تجمع کارگران شرکت هپکو در اراک بودیم امروز کارگران شرکت آونگان اراک با تجمع در مقابل شرک خواستار رسیدگی مسئولین به خواسته هایشان شدند.

کارگران این شرکت با دست نوشته های که در دست داشتند از بی تدبیری مسئولین در پرداخت نشدن ۲۷ ماه از حقوقشان و یکسال بیمه خواستار پیگیری و رفع مشکلات خود شدند.

 

این درحالی است که کارگران شرکت آونگان در مهرماه سال ۹۴ و آبان ماه سال سال ۹۳ و سال های قبل از آن هم نیز چندین بار در مقابل استانداری مرکزی تجمع داشتند.

 

photo_2017-01-14_13-04-07

 

تجمع کنندگان با شعار دادن استاندار حمایت استاندار حمایت خواستار رسیدگی به مشکلاتشان شدند.

 

استان مرکزی با وجود صنایع مادر چهارمین قطب صنعتی کشور محسوب شده و با رکود اقتصادی حاکم بر کشور از آسیب های این شرایط بی نصیب نمانده، به طوری که به گفته مسئولان استانی صنعت استان با ۴۰ درصد ظرفیت مشغول فعالیت است.

 

در حالی که ضرورت توجه به تولید داخلی به شدت احساس می شود اما ضربه های اقتصاد عاریتی بر پیکر واحد های صنعتی استان مرکزی تن خسته کارگران زحمت کش در این صنایع را به شدت می آزارد.

 

حال باید دید که مسئولین استان چه تدابیری را برای این تجمع ها خواهند اندیشید تا مشکلات کارگران زحمت کش برطرف شود.

 

photo_2017-01-14_13-04-11

 

این در حالی است که عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور روز پنج شنبه ۲۳ دی ماه در سفر یکروزه خود به استان مرکزی در جلساتی که با مدیرانی استانی خصوصا در ستاد راهبری اقتصاد مقاومتی داشت مثل تمام برنامه هایی که مسئولین کشوری حضور دارند استانداری مرکزی که به عملکرد مثبت خود پرداخت و اسمی از مشکلات و تجمعات کارگری نیاورد و مدیران واحدهای تولیدی هم که صحبت کردند از واحدهای موفق استان بودند در پایان سفر بدون اینکه مشکلات استان مرکزی به گوش وزیر کشور با این دید که همه چیز آرومه وزیر کشور با خیال راحت اراک را به مقصد تهران ترک کرد.

 

که البته باید گفت با این دیدی که مسئولین استانی نسبت به مسائل و مشکلات استان دارند نباید خیلی توقع حل مشکلات را داشت.

 

شرکت آونگان اراک در سال ۵۵ تاسیس و در سال ۸۳ به مبلغ ۱۲۰ میلیارد ریال به طور اقساط به بخش خصوصی واگذار شد. این شرکت به عنوان بزرگترین تولید کننده دکل های انتقال برق در خاورمیانه ظرفیت تولید ۳۵ هزار تن نبشی را در سال دارد.

 

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir