امروز : شنبه ۰۳ اسفند ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱٫۱۴ ۱۸:۴۷ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

سردار کریمی در اجتماع بزرگ رزمندگان استان مرکزی:
برگزاری کنگره امیران، سرداران و رزمندگان و هفت هزار شهید استان مرکزی در سال ۹۷

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی گفت: کنگره امیران، سرداران و رزمندگان و هفت هزار شهید استان مرکزی در سال ۹۷ برگزار خواهد شد.

اراک امروز؛ به نقل از دیار آفتاب؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار محسن کریمی، فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی صبح امروز در گردهمایی بزرگ رزمندگان دوران دفاع مقدس استان مرکزی که تحت عنوان “یاران انقلاب” در مصلی بیت‌المقدس کلانشهر اراک برگزار شد گفت: استان مرکزی زادگاه بنیانگذار جمهوری اسلامی و یک هزار و ۴۰۰ فرهیخته است.

کریمی با بیان اینکه یک چهارم فرهیختگان سیاسی، علمی، مذهی و … کشور از استان مرکزی هستند اظهار کرد: این فرهیختگان نقش موثری را در رشد و پیشرفت کشور در عرصه های مختلف داشته اند.

 

وی به نقش مردم استان در دوران مختلف خصوصا دوران دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: تقدیم بیش از ۷ هزار شهید، حضور بیش از یک‌صد هزار رزمنده از نیروهای مسلح و تمامی اقشار، حضور بیش از ۸۱۳ آزاده و ۱۶ هزار جانباز و در کنار این حضور پرشور و شعور رزمندگان استان کمک‌های مردمی امت اسلامی بخشی از نقش‌آفرینی‌های استان مرکزی در دوران دفاع مقدس بوده است.

 

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی ادامه داد: بعد از ۲۷ سال از دوران دفاع مقدس هنوز یادگاران دوران دفاع مقدس(جانبازان) با مشکلات ناشی از بمب های دوران جنگ تحمیلی دست و پنجه نرم می کنند و خاطرات تلخ و شیرینی را رقم زده اند.

 

کریمی به هماهنگی های صورت گرفته برای برگزاری گردهمایی بزرگ رزمندگان دوران دفاع مقدس استان مرکزی اشاره کرد و گفت: این گردهمایی به مناسبت دهه فجر و تجدید بیعت یاران واقعی انقلاب با آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی تدارک دیده شده است.

 

وی با اشاره به اهداف برگزاری این گردهمایی گفت: تجدید دیدار رزمندگان، تجدید بیعت با امام(ره) و رهبری، ارتباط پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت با جوانان، ایجاد همدلی و همگرایی، تجدید بیعت با آرمان‌های انقلاب، ترویج روحیه حماسی در بین آحاد مردم استان، گردآوری اسناد و تجلیل از مقام شهید و شهادت و انقلابی بودن و در نهایت آمادگی استان برای برگزاری کنگره امیران، سرداران و رزمندگان و هفت هزار شهید استان است که در سال ۹۷ برگزار از اهداف گردهمایی است.

 

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی از هماهنگی ها برای برگزاری کنگره امیران، سرداران و رزمندگان و هفت هزار شهید استان در سال ۹۷ اشاره کرد و گفت: در این راستا ۹ کارگروه  تشکیل شده است و ۱۰۰ محقق و پژوهشگر اسناد مربوط به دوران دفاع مقدس را خصوصا اسناد مربوط به قبل از انقلاب از سال ۴۲ تا کنون را جمع آوری می کنند.

 

کریمی اظهار کرد: از رزمندگان استان می خواهیم با ارتباط گرفتن با ستاد برگزاری کنگره همکاری های لازم را داشته باشند تا بتوانیم مراسم شایسته را برگزار کنیم.

 

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir