امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱٫۲۲ ۰۰:۲۷ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

نشست ستاد مدیریت اقتصاد مقاومتی استان با حضور وزیر صنعت
تیم اقتصادی دولت نیاز به انسجام بیشتر دارد/عملی‌نشدن وعده پرداخت تسهیلات۲۰۰میلیارد تومانی به چهار واحد صنعتی

عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تیم اقتصادی دولت نیاز به انسجام بیشتری دارد، گفت: در حوزه صنایع بزرگ تصمیات دولت به خوب عملیاتی نشده است.

اراک امروز؛ سیدمهدی مقدسی، نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی عصر پنجشنبه در سی و ششمین نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان که با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در اراک، برگزار شد گفت: از دولت انتظار داریم اختیارات بیشتری را به استانداران بدهند تا در زمان بحرانی بتوانند تصمیمات لازم را بگیرند.

مقدسی با بیان اینکه تیم اقتصادی دولت نیاز به انسجام بیشتری دارد اظهار کرد: در حالی که دولت تصمیمات خوبی را در حوزه صنایع کوچک با پرداخت تسهیلات گرفته است ولی در حوزه صنایع بزرگ این تصمیمات، به خوبی عملیاتی نشده است.

وی ادامه داد: در مصوبه ای که وزیر صنعت داشته اند قرار شده بود که ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به چهار شرکت اراک پرداخت شود که تاکنون پرداخت نشده است.

عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه وضعیت برخی از شرکت های بزرگ اراک از جمله هپکو، کمباین سازی، آونگان، واگن پارس و… مناسب نیست لازم است رفع مشکلات این واحدها در جلسه ای ویژه با حضور وزیر اقتصاد پیگیری شود.

لزوم ایجاد تعادل در زمینه صادرات و تولید داخلی در سطح کشور

علی اکبر کریمی نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی در این جلسه گفت: لزوم ایجاد تعادل در زمینه صادرات و تولید داخلی در سطح کشور باید مورد توجه بیشتر مسئولان قرار بگیرد.

کریمی اظهار کرد: در حالی که برخی از واحدهای تولیدی به مواد اولیه نیاز دارند که این مواد توسط واحد دیگری در کشور تولید و به خارج از کشور صادر می شود، تعدادی از واحدهایی که به این مواد اولیه نیاز دارند به دلیل اینکه توانایی تامین آن را ندارند تعطیل شده اند.

وی با اشاره به اینکه باید میان این نیاز داخلی و نیاز صادراتی تعادلی برقرار شود ادامه داد: برقراری این تعادل از تعطیلی برخی از واحدهای تولیدی جلوگیری می کند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به مشکلات پیش روی برخی از واحدهای تولیدی اراک هم اشاره ای کرد و گفت: حمایت از واحدهای تولیدی و صنعتی کشور به ویژه واحدهای بزرگی که محصولات سرمایه ای تولید می کنند، لازم و ضروری است.

کریمی در رابطه با مشکلات شرکت هپکو بیان کرد: پیگیری هایی برای احقاق حقوق کارگران لازم و ضروری است ولی مسئولین باید توجه داشته باشند که نباید مشکلات شرکت هپکو را فقط با پرداخت حقوق کارگران اکتفا کنند.

وی خاطرنشان کرد: باید با مدیریت این شرکت به سبب تخطی از قانون و خسارت وارد کردن به یک مجموعه صنعتی و سرمایه ملی، برخورد قانونی لازم صورت گیرد.

واحد های تولیدی استان با دریافت تسهیلات بیش از ۱۵ درصد رشد تولید داشته اند

محمود زمانی قمی استاندار مرکزی هم در این نشست به برگزاری مرتب جلسات ستاد راهبری اقتصاد مقاومتی در استان اشاره کرد و گفت: این جلسات را برای اثر بخش بودن در واحدهای تولیدی استان هم برگزار کرده ایم.

زمانی قمی به تسهیلات رونق تولیدی پرداخت شده در استان هم اشاره ای کرد و گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۳۷۲ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید از طریق تسهیلات بانکی پرداخت شده است.

وی ادامه داد: در بررسی صورت گرفته از واحدهای دریافت کننده تسهیلات، در مجموع می توان گفت به طور متوسط واحد های تولیدی استان با دریافت تسهیلات بیش از ۱۵ درصد رشد تولید داشته اند.

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه ستاد اقتصاد مقاومتی در سال آینده رویکرد خود را تغییر خواهد داد خاطرنشان کرد: علاوه بر حمایت و رسیدگی به وضعیت صنایع کوچک و متوسط، سرمایه گذاری های جدید و طرح های توسعه ای نیز مد نظر خواهد بود و به مشکلات واحدهای صنعتی بزرگ نیز رسیدگی می شود.

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  Leave a Reply

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir