امروز : دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱٫۲۴ ۱۳:۲۸ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی مطرح کرد؛
تربیت ۳۲ هزار حافظ قرآن کریم در استان مرکزی

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی گفت: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر تربیت ۱۰ میلیون حافظ قرآن در کشور، این اداره کل ۳۲ هزار حافظ حداقل یک جزء قرآن کریم تربیت کرده است.

اراک امروز؛ حجت الاسلام سیدمحمدباقرحسینی اراکی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در رابطه به تربیت ۱۰  میلیون حافظ قرآن گفت: در طول پنج دوره بزرگترین رویداد حفظ قرآن کریم کشور ۳۲ هزار نفر از این استان در آزمون ها شرکت کرده اند.

 

حسینی اراکی اظهار کرد: از این تعداد حافظ قرآن  ۱۴ هزار و ۷۹۹ نفر از آنان را زنان و ۱۷ هزار و ۹۹۲ نفر آنان را مردان تشکیل داده اند.

 

وی ادامه داد: تقریبا نیمی از افراد شرکت کنندگان در این دوره ها را افراد زیر ۲۰ سال تشکیل می دهند.

 

 مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی گفت: سهمیه حفظ قرآن در استان  در سال ۱۳۹۱ چهار هزار و ۶۴۰ نفر، سال ۱۳۹۲ پنج هزار و ۳۹۰ نفر، سال ۱۳۹۳ شش هزار و ۳۸۰ نفر، سال ۱۳۹۴ شش هزار و ۶۶۰ نفر و سال ۱۳۹۵، ۷ هزار و ۷۰۰ نفر بوده است.

 

وی با اشاره به اینکه امسال هم هفت هزار و ۹۰۲ نفر از دوستداران قرآن کریم ۲۸ بهمن ماه امسال در بقای متبرکه این استان در آزمون کتبی با یکدیگر به رقابت می پردازند افزود: آزمون شفاهی این آزمون نیز۱۶ تا ۲۰ بهمن ماه امسال برگزار شد.

 

حسینی اراکی با اشاره به اهداف حفظ قرآن کریم اضافه کرد: اصلی‌ترین هدف از حفظ قرآن انس و تدبر درآیات الهی است.

 

وی افزایش مراکز قرآنی را از اولویت های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی عنوان کرد و گفت: برای میزبانی مسابقات قرآن کریم جمهوری اسلامی، سال ۹۷ در این استان باید زیر ساخت های این فعالیت با کمک سایر دستگاه ها در استان فراهم شود.

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir