امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۲٫۱۶ ۱۸:۵۸ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان


کاشت درخت برای اراک حیاتی است /افزایش ۱۶ درصد بودجه شهرداری اراک

رئیس شورای اسلامی کلانشهر اراک با اشاره به اینکه کاشت درخت برای اراک حیاتی است گفت: شهرداری باید فضاهای خالی در نقاط مختلف کلانشهر اراک را به کاشت درخت اختصاص دهد.

اراک امروز؛ اسماعیل تاج آباد رئیس شورای اسلامی کلانشهر اراک در صحن رسمی شورای اسلامی این کلانشهر به هفته درختکاری اشاره کرد و گفت: از آنجایی که اراک یکی از شهرهای آلوده کشور است باید از این فرصت(هفته درختکاری) برای کاشت نهال استفاده کرد.

IMG_3015 (Copy)
تاج آباد با اشاره به اینکه کاشت درخت برای اراک حیاتی و ضروری است اظهار کرد: در مرحله اول باید مردم را به کاشت و نگهداری از درخت تشویق کرد تا بتوان علاوه بر حفظ فضای سبز موجود نسبت به افزایش آن اقدام کنیم.


وی شهرداری باید در نقاط مختلف شهر نسبت به درختکاری اقدام کند ادامه داد: شهرداری باید فضاهای خالی فراوانی که در نقاط مختلف کلانشهر اراک وجود دارد را را به کاشت درخت اختصاص دهد.


رئیس شورای اسلامی کلانشهر اراک بابیان اینکه فضای بین فرودگاه اراک و تا کمربندی باید درختکاری شود بیان کرد: آب مورد نیاز درختکاری در این منطقه وجود دارد فقط شهرداری باید زمانی را برای کاشت نهال در نظر بگیرد تا با استفاده از ظرفیت های ngo ها و مردم کاشت درخت در این منطقه انجام شود.


افزایش ۱۶ درصد بودجه شهرداری اراک


محمد ابراهیم عباسی شهردار اراک از افزایش ۱۶ درصدی بودجه پیشنهادی شهرداری اراک برای سال ۹۶ در مقایسه با سال ۹۵ خبر داد و گفت: شهرداری اراک در ابتدا بودجه پیشنهادی ۴۶۰ میلیارد تومانی را برای سال ۹۶ در نظر گرفته بود که با مخالفت شورا این بودجه به ۵۸۴ میلیارد تومان افزایش یافت.


عباسی بیان کرد: بودجه پیشنهادی سال ۹۶ نسبت به بودجه سال ۹۵ بیش از ۱۸ درصد و نسبت به بودجه پیشنهادی اول ۲۷ درصد افزایش داشته است و بیشتر این تغییرات در ردیف عمرانی بوده است.


وی ادامه داد: از بودجه پیشنهادی بالغ بر ۱۲۴ میلیارد تومان مربوط به اعتبارات جاری و مابقی مربوط به اعتبارات عمرانی شهرداری اراک است.

شهردار اراک با بیان اینکه از بودجه پیش بینی شده برای سال آینده ۶۲ میلیارد تومان برای تملک املاک در نظر گرفته شده است افزود: با این اعتبار سال آینده تملک املاک خیابان های سید الشهدا، شهدا و ادبجو  اراک انجام می شود.

IMG09174906 IMG_3021 (Copy) IMG_3020 (Copy) IMG_3019 (Copy) IMG_3013 (Copy) IMG_3014 (Copy) IMG_3015 (Copy) IMG_3016 (Copy) IMG_3012 (Copy) IMG_3011 (Copy) IMG_3009 (Copy)

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir