امروز : شنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۲٫۲۵ ۱۶:۴۹ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

اعتراض هنرمند استان به حقوق های نجومی و عدم حمایت از جامعه هنری
اصحاب فرهنگ و هنر از وضع موجود ناراضی اند+فیلم

امروز دوشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه دیدار استاندار مرکزی با اصحاب فرهنگ با حضور معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و تنی چند از هنرمندان استان مرکزی در فرهنگسرای آیینه اراک برگزار شد.

اراک امروز؛ به نقل از دیار آفتاب؛ امروز دوشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه دیدار استاندار مرکزی با اصحاب فرهنگ با حضور معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و تنی چند از هنرمندان استان مرکزی و سه روز قبل از انتخابات دوزادهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در فرهنگسرای آیینه اراک برگزار شد.

 

این مراسم که ابتدای آن با تبلیغات و حمایت از دولت یازدهم آغاز شده بود با بیان عملکرد اداره کل فرهنگ و ارشاد در ۴ سال گذشته ادامه پیدا کرد.

 

در ادامه رؤسای انجمن های سینمای جوان، انجمن نمایش، انجمن عکاسان و انجمن خوشنویسان به بیان مشکلات حوزه های کاری خود پرداختند و مهمترین مشکلات خود را کمبود منابع مالی، نداشتن مکانی برای استقرار انجمن، نداشتن مکانی برای اجرای نمایش و فعالیت های خود عنوان کردند.

 

بعد از اینکه تعدادی از رؤسای انجمن ها،مسائل و مشکلات خود را عنوان کردند در پیامی که به مجری برنامه داده شد مجری اعلام کرد که استاندار مرکزی هم یکی از سخنرانان این مراسم بود ولی به درخواست خودشان زمان سخنرانی شان را به هنرمندان می دهد که بیشتر شنونده مشکلات هنرمندان باشد.

 

بعد از این مسائل رئیس انجمن هنرهای تجسمی برای بیان مسائل به روی سن رفت و بعد از اتمام صحبت های این انجمن مجری برنامه اعلام کرد که چند دقیقه ای در خدمت استاندار مرکزی برای سخنرانی خواهیم بود که این موضوع هنرمندان را به تعجب واداشت.

 

در همین حین که استاندار مرکزی قصد حضور روی سن برای سخنرانی را داشت یکی از هنرمندان از جای خود بلند شد و به جلوی جایگاه رفت و شروع به بیان مشکلات کرد و گفت:تا زمانی که افرادی حقوق های نجومی دریافت می کنند و عده ای از وزا به دنبال منافع شخصی خود هستند هنرمندان نباید انتظار حمایت داشته باشند.

 

همین که این فرد در حال بیان مطالب خود بود تعدادی از مسئولین اداره ارشاد استان مرکزی وی را به بیرون از سالن هدایت کردند.

استاندار مرکزی نیز با شرایط به وجود آمده در سخنان کوتاهی اعلام کرد که باید به مراسم دیگری برود و بعد از مدت کوتاهی جلسه را ترک کرد.

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir