امروز : دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۲٫۳۰ ۱۲:۱۷ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان


راه حل مشکلات مردم؛ مدیریت انقلابی و کارآمد

یک مدیر انقلابی کسی است که از رنج و درد حاکم برمردم، خوابش نبرد و همواره تلاش و کار مضاعف را وجه همّت خویش قرار داده تا راهی برای رفع مشکلات آحاد جامعه بیابد.

اراک امروز؛ به نقل از وبلاگ صبحگاهان؛ مردم ولایتمدار و همیشه در صحنه جمهوری اسلامی ایران برای انتخابات اصلح از میان افرادی که برای تکیه بر کرسی ریاست وارد عرصه رقابت انتخاباتی شده‌اند، باید شاخصه‌های یک کاندیدای اصلح را مد نظر داشته باشند تا بتوانند به فردی که شایسته خدمت است، رای دهند.

لذا برای یادآوری این ملاکها و معیارهای اصیل و ناب برای انتخاب اصلح به شرح ذیل بیان می شود.

 

* ایستادگی و ثبات در اصول انقلاب اسلامی‌

* پایبندی و پاسداری نسبت به ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی‌

* پایبندی به رفتار و گفتار امام و ایستادگی در برابر تحریف خط امام‌(ره)

* پاک‌دستی و ساده‌زیستی و اجتناب از اشرافی‌گری‌

* تدیّن و پایبندی به تکالیف شرعی‌

* خدمت خالصانه و بدون منّت‌

* عدالتخواهی، آزادگی و دفاع از مظلومان عالم‌

* استکبارستیزی و ایستادگی قاطع در مقابل کفر، نفاق و طمع‌ورزی و سلطه بیگانگان‌

* مرزبندی شفاف با دشمنان دین و انقلاب‌

* دفاع از اقتدار و امنیت ملّی

 * اعتماد به مردم، صداقت و وفاداری‌

*  شجاعت در اقدام و آمادگی برای ایثار و ازخودگذشتگی

 * برخورداری از سلامت اخلاقی و فکری‌

 * مبارزه واقعی با فقر، فساد و تبعیض‌

 

پایبندی به مبانی و ارزش‌های اساسی اسلام و انقلاب، چیزی نیست که انسان تنها شعارش را بدهد. سابقه اجرایی و موضعگیری های اشخاص، در بسترهای حساس و میدان های ضروری انقلاب نمایانگر این باور است. کسی که با رفتار و نوع نگرش خود، کورسوی چراغ امید را در دل دشمنان این انقلاب روشن می کند تا جایی که از روی کار آمدنش ترامپ و رئیس دولت جعلی و منفور اسرائیل و دیگر سردمداران کشورهای غربی خوشحال می شوند، نمی تواند مدعی باورمندی و پایبندی به اصول، مبانی و ارزشهای نظام اسلامی باشد.

 

هدف از روی کار آمدن انقلاب اسلامی، مبارزه با ظلم و تبعیض، بی عدالتی و دیگر ویژه خواری هایی بود که در گذشته مرسوم و معمول شده بود و رژیم طاغوت برای برخی خواص و نزدیکان خویش اعمال می کرد.

 

یک مدیر انقلابی کسی است که از رنج و درد حاکم بر مردم، خوابش نبرد و همواره تلاش و کار مضاعف را وجه همّت خویش قرار داده تا راهی برای رفع مشکلات آحاد جامعه بیابد. مدیری که برای”ست شدن وضع ظاهرش”مانندبازیگران و هنرپیشه‌های سینمایی گریم و آرایش می کند، چگونه می خواهد گرد و غبار ناشی از فقر و بیچارگی را از روی صورت محرومان و دردمندان این مرز و بوم بزُداید؟ مدیری که شائبه دست اندازی و غارتگری بیت المال، در میان نزدیک ترین افراد و خویشاوندان و منسوبین اش وجود دارد، چگونه می تواند با فساد اداری و حیف و میل ها مبارزه کند؟ مسئول اجرایی که برخی افراد از تیم کاری و همراهانش، به شخصیت های هزار میلیاردی شهرت گرفته اند، چگونه ممکن است که ایشان فقر را بفهمند و درک کنند تا بعد برای ریشه کن کردنش گامی بردارند؟ مدیری که گفتمان لیبرال دموکراسی غرب، آنچنان در رگ و پیوندش ریشه دوانیده که معتقد است باید مردم را آزاد گذاشت و نمی‌شود به زور آنها را به بهشت فرستاد…، چگونه ممکن است که تعهد شرعی و دینی به تکالیف اسلامی داشته باشد؟ غافل از اینکه بسترسازی برای ساری و جاری شدن دین و ارزش‌های دینی در سطح جامعه وظیفه حکومت اسلامی است.

 

مدت چهار سال همه توان کشور را برای موضوعی صرف کردند که از ابتدای امر، رهبری معظّم انقلاب اسلامی فرمودند: من به این مذاکرات خوش بین نیستم…، و همگان دیدند که آخرالامر هم طرف غربی، با بد عهدی و پیمان شکنی چگونه آب پاکی را روی دست ما ریخت؟ اگر در این فرصت به جای چشم دوختن به اُفق خورشید غرب، روی استعدادها، ظرفیت های داخلی و توان کشور خودمان سرمایه گذاری کرده بودیم شاید وضع امروزمان بهتر از این می بود.

 

آن روزی که برای بستن قرارداد خرید هواپیما، چشمان حضرات از شوق و شورو شعف از حدقه بیرون زده بود، همه می گفتند که امروز اولویت کشور هواپیما نیست. مضافاً باینکه با اندکی سرمایه گذاری و حمایت، اساتید و دانشجویان فرهیخته دانشگاه صنعتی اصفهان این توانمندی را دارند که ظرف چند سال به این مهم دست یابند. یک مدیر انقلابی باید روحیه جهادی داشته باشد و خود در میدان همت و تلاش پرچمدار باشد.

 

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir