امروز : سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۳٫۱۷ ۰۷:۴۰ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان


تجمع کارگران آذراب اراک در اعتراض به عدم پرداخت حقوق و معوقاتشان+عکس

عصر سه شنبه کارگران شرکت آذراب اراک در اعتراض به مشکلات پیش روی این شرکت و عدم پرداخت حقوق معوقه، مقابل ساختمان استانداری مرکزی تجمع کردند.

اراک امروز؛شرایط صنایع بزرگ استان مرکزی به گونه ای است هر چند وقت یک بار شاهد تجمعات کارگری و تعطیلی واحدهای تولیدی استان هستیم.

726727

هنوز مشکلات شرکت های هپکو، واگن پارس، کمباین سازی و ماشین سازی برطرف نشده است که عصر سه شنبه شاهد تجمعات کارگری شرکت آذراب مقابل استانداری مرکزی بودیم.

 

شرکت صنایع آذرآب اراک از صنایع پیمانکاری عمده کشور است که در سال ۱۳۶۴ در اراک آغاز به کار و در حوزه طراحی، ساخت و نصب انواع بویلرهای نیروگاهی و صنعتی ،مخازن تحت فشار، مبدل های حرارتی و تجهیزات نفت، گاز، پتروشیمی، فولاد، صنایع قند، شکر و سیمان فعالیت کرد.

 

این شرکت که به عنوان یک شرکت مادر تخصصی در کنار شرکت های بزرگ استان روزی بزرگترین نقش را در بازسازی کشور و پروژه های بزرگ داشتند، امروز با کمتر از ۲۰ درصد از ظرفیت تولید خود در حال فعالیت هستند.

 

حدود چهارماه حقوق معوقه داریم/بدهی ۱۵۰ میلیارد تومانی آذرآب به سازمانها و بانکها

 

یکی از کارگران تجمع کنند در خصوص مشکلات شرکت آذراب گفت: کارگران شرکت حدود چهار ماه است که حقوق خود را دریافت نکرده اند.

 

وی ادامه داد: به جای اینکه امروز در سنگر تولید مشغول به کار و تلاش باشیم باید با راهپیمایی و تجمع آن هم با زبان روزه  به دنبال دریافت حقوق خود باشیم.

 

وی با اشاره به اینکه هم‌اکنون این شرکت ۱۰۰ میلیارد تومان بدهی به امور مالیاتی، تامین اجتماعی، شرکت‌های دولتی، بازار و فروشندگان و تامین کنندگان مواد دارد افزود: همچنین این شرکت با ۵۰ میلیارد تومان بدهی به بانک‌ها در حال فعالیت است.

 

وی اضافه کرد: در حال حاضر نبود بازار کار برای این شرکت یکی از مهمترین مواردی است که مشکلات شرکت را چندین برابر کرده است.

 

کارگر شرکت آذراب با بیان اینکه بخشی از فعالیت های شرکت، ساخت تجهیزات نفت و گاز، تجهیزات پالایشگاهی و پتروشیمی است افزود: متأسفانه شرایط کشور به گونه ای است که سرمایه گذاری های دولت در پروژه های نفت و گاز و عمرانی به دلیل افت شدید قیمت نفت به شدت کاهش یافته که به دلیل ارتباط مستقیم فعالیت های آذرآب به وجود چنین پروژه هایی بخش زیادی از ظرفیت های این شرکت بلا استفاده باقی مانده است.

 

حال باید دید که دولت و مسئولین استانی چه تصمیماتی را برای رهایی این واحدتولیدی و کارگرانش خواهند داشت.

photo_2017-06-06_18-42-28

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir