امروز : سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۳٫۱۷ ۰۹:۱۲ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان


جان مردم، فدایی وعده های مسئولین/محور داود آباد – اراک نیازمند تعریض و ایمن سازی است

محور داودآباد – اراک به دلیل نواقص فنی و کم عرض بودن در سال های اخیر قربانیان زیادی داشته است و باید به عنوان یکی از طرح های اولویت دار در فصل راه، امسال ایمن سازی و رفع خطر از آن در دستور کار قرار گیرد.

 اراک امروز؛ شهر داودآباد با بيش از هفت هزار نفر جمعيت در ۳۲ كيلومتري شمال شرقي اراك واقع شده است، علیرغم اینکه داودآباد از سال ۸۲ بر اساس تقسيمات كشوري به شهر تبديل شد، محور اصلی این شهر به اراک همچنان به عنوان یک محور روستایی باقی مانده است.

photo_2017-06-06_11-58-21

جاده منتهی به این شهر یک جاده کم عرض روستایی درجه سه است که عبور و مرور را برای شهروندان خطرساز می سازد.

 

این جاده در سال ۵۷ توسط خود مردم ساخته و یک بار هم در سال ۸۴ روکش آن تعمیر شده و با وجود پیگیری های فراوان اقدامات لازم برای تعریض جاده صورت نگرفته است.

 

شغل اصلی مردم این منطقه دامداری و به عنوان یکی از قطب های تولید گوشت کشور محسوب می شود، روزانه تعداد زیادی از ماشین های سنگین در این محور رفت و آمد می کنند و عرض کم جاده خطراتی را برای مردم این منطقه به همراه داشته است.

 

کم عرض بودن جاده این منطقه، مه گیر بودن در زمستان و گرد و خاک در تابستان، عدم شانه سازی و تردد تریلی ها و خودروهای سنگین، تاکنون باعث حوادث رانندگی و کشته و زخمی شدن تعدادی از مردم و مسافران شده است.

 

این محور پر تردد به دلیل نواقص فنی و کم عرض بودن در سال های اخیر قربانیان زیادی داشته است و باید به عنوان یکی از طرح های اولویت دار در فصل راه، امسال ایمن سازی و رفع خطر از آن در دستور کار قرار گیرد.

 

به سبب استاندارد نبودن جاده و وجود پیچ های خطرناک و حادثه‌خیز، بارها شاهد حوادثی در این محور برای مسافرین بوده ایم.

 

مردم داودآباد از وضعیت این جاده گله مند و خواستار استانداردسازی و بهینه سازی آن در کوتاهترین زمان ممکن هستند.

 

وضعیت نامناسب جاده داودآباد در دو ماه اخیر جان چهار نفر از شهروندان را گرفته است.

 

اردیبهشت ۹۶/سانحه رانندگی در محور داودآباد به اراک ۳ کشته برجای گذاشت

 

در سانحه رانندگی که در اوایل اردیبهشت ماه امسال در محور داودآباد به اراک رخ داد  ۳ نفر را به کام مرگ کشاند.

 

139602020926027410598184

متاسفانه بامداد روز دوم اردیبهشت ماه یک دستگاه پراید و یک دستگاه تیبا در محور داودآباد اراک با هم برخورد کردند که متاسفانه این حادثه منجر به کشته شدن ۳ نفر و مصدومیت ۵ نفر شد که مجروحان این سانحه رانندگی توسط نیروهای هلال احمر و اورژانس به مراکز درمانی انتقال داده شدند.

 

خرداد ۹۶/مرگ راننده تیبا در حادثه واژگونی خودرو در محور داودآباد

 

واژگونی یک دستگاه خودروی سواری تیبا در جاده داودآباد – اراک مرگ راننده را رقم زد.

 

photo_2017-06-05_01-35-12

در ساعت ۲۰ و ۲۵ دقیقه روز یکشنبه  ۱۴ خرداد ماه در کیلومتر ۸ جاده داوود آباد، بر اثر واژگونی یک دستگاه خودروی تیبا، راننده مصدوم  و به بیمارستان انتقال شد که به علت شدت جراحات وارده در بیمارستان جان خود را از دست داد.

 

در این حادثه خودروی تیبا که در مسیر داودآباد – اراک در تردد بود به دلیل نامعلوم از جاده خارج شده و واژگون گردید و پس از برخورد به تیر برق های کنار جاده متوقف شد.

 

۲۵ آبان ۹۵/تصویب ۶ میلیارد ریال اعتبار برای اصلاح پیچ حادثه خیز داود آباد

 

در تاریخ ۲۵ آبان ماه سال گذشته در جلسه ای که در فرمانداری اراک به ریاست فرماندار برگزار شد۶ میلیارد ریال اعتباربه منظور اصلاح  پیچ حادثه خیز این شهر مصوب و مقرر شد عملیات اجرایی این طرح به طور رسمی و با برگزاری این نشست از همان روز ۲۵آبان ماه آغاز شود و در دهه مبارک فجر(سال ۹۵) به بهره برداری برسد که متاسفانه هنوز اجرایی نشده است.

 

11101

حادثه اول امسال که منجر به مرگ سه نفر و مجروح شدن سه نفر دیگر شد، علی اکبر کریمی نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب را به واکنش وادشت.

 

رسیدگی فوری به وضعیت محور پرحادثه داودآباد به اراک ضروری است

 

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: رسیدگی به وضعیت محور پرحادثه داودآباد به اراک، به منظور تکمیل هر چه سریع تر طرح تعریض و اصلاح نقاط حادثه خیز آن ضروری است.

 

علی اکبر کریمی نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: محور داود آباد به اراک یکی از پرحادثه ترین جاده های شهرستان اراک است و پیچ این جاده، تاکنون حوادث بسیاری را رقم زده که منجر به مرگ و مصدومیت عبورکنندگان آن شده است.

 

وی افزود: با توجه به پر رفت و آمد بودن این جاده، طی سال های اخیر حوادث رانندگی متعددی در این محور رقم خورده که منجر به عواقب ناگواری شده، بنابراین بایستی رفع مشکلات این محور در اولویت قرار گیرد.

 

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: با وجود آن که شخص استاندار مرکزی سال گذشته در بازدید از این محور بر ضرورت تسریع در انجام عملیات تعریض این جاده و اصلاح مشکل پیچ حادثه خیز آن تاکید کرده بود، امامتاسفانه تاکنون اقدامی در این رابطه انجام نشده است.

 

کریمی گفت: طی روزهای اخیر وقوع یک سانحه رانندگی دلخراش در این جاده منجر به مرگ سه نفر از سرنشینان یک خودرو و مصدوم شدن پنج نفر دیگر شد که وقوع این حادثه تاکیدی بر ضرورت اقدام هر چه سریعتر برای اصلاح نقاط پرخطر این جاده است.

 

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تداوم این وضعیت و عدم اقدام برای حل مشکل این محور، نگرانی و نارضایتی گسترده ای را در مردم شهر داودآباد و همچنین روستاهای اطراف آن ایجاد کرده و مردم منطقه خواستار رسیدگی فوری به مشکلات این محور هستند.

 

وی اضافه کرد: به عنوان نماینده مردم اراک، طی نامه ای به محمود زمانی قمی، استاندار مرکزی، خواستار شدم تا دستور دهند هر چه سریعتر به منظور حل دغدغه مردم این منطقه، نقایص جاده مذکور به طور اصولی رفع شود.

 

امیدواریم مسئولان با تخصیص مناسب منابع و رفع نقاط حادثه خیز و تعریض محور داودآباد به اراک از حوادث این محور بکاهند.

 

وضعیت این جاده در فصول سرد سال بسیار حادتر از فصول گرم می شود.در ادامه تصاویری از شرایط این محور در فصول سرد سال را مشاهده می کنید.

 

photo_2017-06-08_08-35-32

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir