امروز : دوشنبه ۰۴ تیر ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۳٫۲۲ ۱۳:۱۴ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان


«آتش به اختيار» فرمانی براي خنثي كردن ناتوی فرهنگي/ضعف مدیریتی نمی گذارد صداي فرمانده به وسط ميدان برسد

فخرالاسلام گفت: فرمان «آتش به اختيار» رهبر معظم انقلاب علاوه بر اينكه جهت خنثي سازي ناتوي فرهنگي دشمنان است، براي جبران كم كاري‌ های مسئولان نيز هست.

اراک امروز؛ به نقل از سلام کمیجان؛ در پي فرمان آتش به اختيار رهبر معظم انقلاب كه در عرصه مخاطبه و عمدتاً جنگ نرم و عرصه هاي فرهنگي براي دانشجويان و جوانان انقلابي صادر شد، اظهارنظرهاي متفاوتي صورت گرفت كه در اين ميان برخي افراد مغرض هماهنگ با دشمنان خارجي، تفسير به رأي هاي عجيبي كردند كه از آن با عنوان دستور به بي قانوني، قانون شكني، فرمان جهاد عليه دولتيان، تمرد از نظام و مديريت، تعبير نمودند كه در حقيقت جفا به رهبري بود.

فرمان آتش به اختيار براي خنثي كردن ناتوی فرهنگي دشمنان

 

ابوالفضل فخرالاسلام تحليل‌گر مسائل سياسي در گفتگو با خبرنگار سلام کمیجان گفت: فرمان آتش به اختيار رهبري براي خنثي كردن تهاجم فرهنگي دشمنان است.

 

فخرالاسلام افزود: در نگاه مقام معظم رهبري عقلانيت واقعي در انقلابي‌گري است و با نگاه انقلابي است كه مي توان حقايق را كشف نمود.

 

وي اظهار کرد: در نگاه ايشان يك انقلابي عاقل مي تواند به عنوان سرباز و افسر نظام اسلامي در شرايط كنوني كشور به موقع تشخيص دهد و در خط مقدم درگيري فرهنگي و جنگ نرم به خوبي عمل كند. البته يادآوري اين نكته ضروري است كه حضرت آقا انقلابي‌گري ارتدكسي را قبول ندارند.

 

فرمان آتش به اختیار جبران کم کاری مسئولان

 

این کارشناس سیاسی و فعال فرهنگی بيان کرد: تذكرات چند سال اخير مقام معظم رهبري در مسئولان فرهنگي و يا سازمان‌هاي عريض و طويل تغيير و تحول اساسي ايجاد نکرد و دغدغه هاي ايشان در حوزه فرهنگي به حدي است كه گاهي خواب را از ايشان مي گيرد و اين فرمان علاوه بر اينكه جهت خنثي سازي ناتوي فرهنگي دشمنان است، براي جبران كم كاري‌ها نيز هست. علاوه بر اين ها براي پايان دادن به جلسات بي‌خاصيت، سمينارها و همايش ها و برنامه هاي بي محتوايي است كه در عمل كارآيي چنداني نداشته اند.

 

ضعف ساختاری و مدیریتی در حوزه فرهنگی

 

فخرالاسلام گفت: آتش به اختيار يعني اينكه صداي فرمانده به وسط ميدان نمي رسد و در حوزه فرهنگي ضعف ساختاري و مديريتي حاكم است و بدون شك اين تعبير درست است كه وقتي در مركز فرماندهي اختلال به وجود مي آيد، به ساير افسران و سربازان اجازه آتش به اختيار مي دهند كه اين يك اصطلاح نظامي است و فرمان معظم له به طور قطع براي صدور جواز خودسري‌ها و بي قانوني‌ها نبوده و نيست و هركس با انديشه هاي ايشان آشنايي دارد، بايد از اين تعبيرها شرمنده باشد.

 

اين مدرس دانشگاه ادامه داد: فرمان آتش به اختيار فقط در حوزه هاي فرهنگي و جنگ نرم و مبارزه با انحرافات است كه بايد جوانان و دانشجويان پاي كار بيايند و شايد بهترين تعبير از آتش به اختيار اين باشد كه در بدنه فعال جامعه يعني دانشجويان و جوانان براي آرمان خواهي، انقلابي گري و مطالبه گري ايجاد تحرك شود و تعبير ديگر آن است كه هركس هر هنري دارد براي مقابله با تهاجمات فرهنگي دشمنان به كار گيرد و منتظر هيچ كس نباشد و اين همان تشخيص وظيفه و عمل به آن است.

 

پیام رهبری به نیروهای انقلابی

 

این فعال فرهنگی اظهار کرد: آتش به اختيار رهبر معظم انقلاب علاوه بر دانشجويان پيامي هم به نيروهاي انقلابي داشت كه در مقابل انحرافات و منحرفان بايستند و از آرمان هاي انقلاب و امام راحل دفاع كرده و از مسئولان مطالبه گري داشته باشند.

 

وی در ادامه افزود: آتش به اختيار رهبري مسبوق به سابقه است، به طوري كه در اوايل جنگ با اجازه و فرمان آتش به اختيار حضرت امام راحل، جنگ هاي نامنظم شكل گرفت و در عرصه هاي نظامي بسيار مؤثر شد و سابقه ديگر آتش به اختيار در وصيت نامه حضرت امام است كه براي همه زمان ها صادر شده و اتفاقاً در آن جا هم مورد خطاب دانشجويان، دانش آموزان و جوانان است كه مي فرمايد: «وصيت اينجانب به جوانان عزيز دانشسراها و دبيرستان‌ها و دانشگاه‌ها آن است که خودشان شجاعانه درمقابل انحرافات قيام نمايند تا استقلال و آزادي خود و کشور و ملت خودشان مصون باشد.»

 

این کارشناس مسائل سیاسی در پايان خاطرنشان کرد: جماعتي فتنه‌گر و وابسته به غرب در داخل هم كه در حقيقت مزدوران بيگانه بوده و همه سعي آنها بر ايجاد نارضايتي در بين مردم و القاء ناكارآمدي نظام اسلامي و درنهايت استحاله از درون و تقديم كشور به كدخداست، با تحريف فرمايشات حضرت آقا تعبيرهاي نادرستي مي كنند كه بهترين جواب براي آن ها همان است كه قرآن مي فرمايد: «في قلوبهم مرض فزادهم الله مرضاً»

 

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir