امروز : شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴٫۰۳ ۱۲:۰۱ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان بیان کرد
امسال بیش از ۳۱۰۰ ازدواج و طلاق در استان ثبت شده است/راه اندازی سیستم شبکه موقعیت یابی یکپارچه مالکیت ها در استان

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان مرکزی گفت: از ابتدای سال ۹۶ تا ۲۵ خرداد ماه دو هزار و ۴۷۵ مورد ازدواج و ۶۹۱ مورد طلاق در استان مرکزی ثبت شده است.

اراک امروز؛ سید رضا صدری مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان مرکزی امروز در نشست خبری که به مناسبت گرامیداشت هفته قوه قضائیه در سالن جلسات اداره کل دادگستری استان مرکزی برگزار شد گفت: بیش از یکصد سال از تاسیس سازمان ثبت اسناد و املاک می گذرد و وظایف این سازمان بسیار گسترده و متنوع شده است.

photo_2017-06-24_12-02-13

صدری با اشاره به اینکه ثبت اسناد و املاک هم‌اکنون به سمت سیستمی و مدرن شدن پیش می‌رود، اظهار کرد: هم‌اکنون استعلام‌های دفاتر اسناد رسمی و خلاصه معاملات به صورت الکترونیکی انجام می‌شود.

 

وی از صدور سند ترک برگی مالکیت در استان خبر داد و گفت: در سال ۹۵ تعداد ۴۵ هزار و ۶۰۰ سند ترک برگی در استان صادر شده است.

 

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان مرکزی دارا بودن نقشه، غیر قابل جعل بودن و داشتن ضریب امنیت بالا را از مزایای سندهای ترک برگی عنوان کرد.

 

۹۵درصد از اراضی دولتی استان سنددار شده اند

 

صدری با بیان اینکه در سال ۹۵ تعداد ۹۳۰ فقره سند مالکیت برای اراضی دولتی استان صادر شده است بیان کرد:  در سال ۹۵ حدود ۵۵ هزار هکتار از اراضی دولتی استان سند دار شده اند.

 

وی اظهار کرد: از مجموع دو میلیون از اراضی دولتی استان تا پایان سال ۹۵ حدود یک میلیون و ۹۰۰ هزار هکتار از اراضی سند دار شده اند.

 

راه اندازی سیستم شمیم(شبکه موقعیت یابی یکپارچه مالکیت ها) در استان مرکزی

 

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان مرکزی از راه اندازی سیستم شمیم(شبکه موقعیت یابی یکپارچه مالکیت ها) در استان مرکزی خبر داد و گفت: این طرح با نصب دو دستگاه در اراک و زرندیه اجرا شده است.

 

وی ادامه داد: در اجرای این طرح پس از استقرار ایستگاه های دایمی و انجام محاسبات اولیه و تقسیم بندی وظایف بین نقشه برداران واحد های ثبتی، آموزش آنها و تعریف دسترسی ها و نصب نرم افزار های لازم، نقشه برداران می توانند در سیستم شمیم اقدام به برداشت حدود املاک کند.

 

رشد ۴۴ درصدی وصول مطالبات اجرایی ثبت

 

صدری با بیان اینکه در سال ۹۵ حدود ۴۳ میلیارد تومان از مطالبات اجرایی ثبت از بانک ها وصول شده است اضافه کرد: این میزان دریافتی نسبت به سال قبل ۴۴ درصد افزایش داشته است.

 

ثبت ۹۹۰ شرکت در سال ۹۵ در استان مرکزی

 

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان مرکزی از ثبت ۹۹۰ شرکت و موسسه در سال ۹۵ در استان مرکزی خبر داد و گفت: مدت زمان ثبت شرکت ها دو روز بوده است مگر در مواردی که به دلیل نقص مداراک این مدت بیشتر شده باشد.

 

وی با اشاره به اینکه در سال ۹۴ تعداد ۸۲۴ شرکت در استان مرکزی به ثبت رسیده است ادامه داد: ثبت شرکت ها در استان مرکزی در سال ۹۵ از رشد ۲۰ درصدی برخوردار بوده است.

 

صدری با بیان اینکه از سال ۹۴ تا کنون ثبت ازدواج و طلاق در استان مرکزی الکترونیکی شده است بیان کرد: از سال گذشته ثبت ازداواج و طلاق به حسگر اثر انگشت مجهز شده است تا شاهد ثبت دقیق این آمار باشیم.

 

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان مرکزی افزود: سال گذشته ۱۱ هزار و ۲۱ مورد ازدواج در استان مرکزی به ثبت رسیده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل هشت درصد کاهش داشته است.

 

وی ادامه داد: همچنین در سال ۹۵ سه هزار و ۲۸۰ مورد طلاق ثبت شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل شش درصد کاهش داشته است.

 

صدری اظهار کرد: از ابتدای سال ۹۶ تا ۲۵ خرداد ماه دو هزار و ۴۷۵ مورد ازداواج و ۶۹۱ مورد طلاق در استان مرکزی ثبت شده است.

 

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان مرکزی تصریح کرد: در سطح استان بالغ بر ۵۰۰ هزار پرونده ثبتی داریم که از این تعداد ۱۲۰ هزار پرونده مربوط به شهرستان اراک است که آرشیو الکترونیکی برای پرونده‌های ثبتی ایجاد شده و ۷۰ درصد از پرونده ها آرشیو شده است.

 

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir