امروز : سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴٫۱۴ ۱۱:۱۱ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

در آستانه سفر وزیر ورزش به استان مرکزی بررسی شد
انتظار ۷ ساله جوانان داودآباد برای تکمیل تنها سالن ورزشی شهر

عملیات اجرایی تنها سالن ورزشی شهر داودآباد در سال ۸۹ آغاز شد و بعد از گذشت ۷ سال همچنان نیمه کاره مانده است.

 اراک امروز؛ شهر داودآباد تنها شهری در کشور است که هیچ مکان ورزشی در آن وجود ندارد و جوانان برای انجام فعالیت های ورزشی مجبور هستند به شهرستان های همجوار مراجعه کنند که این امر علاوه بر مخاطرات سفر، هزینه های زیادی را نیز به ورزشکاران تحمیل می کند.

photo_2017-07-05_07-44-59

تنها سالن ورزشی این شهر که عملیات اجرایی آن از سال ۸۹ آغاز شد و قرار بود در همان سال به بهره برداری برسد همچنان به صورت نیمه کاره مانده است، طی این مدت بارها مسئولین مختلف بازدیدهایی را از این پروژه داشته اند و قول هایی را نیز داده اند که متاسفانه هنوز به مرحله اجرا در نیامده است.

 

سالن ورزشی داودآباد با تغییر دو رییس جمهور، سه وزیر ورزش، دو دوره مجلس شورای اسلامی، سه مدیرکل ورزش و جوانان استان، دو دوره شورای اسلامی و … هنوز تکمیل نشده است و اگر توجه مسئولین به این مکان به همین صورت ادامه یابد، می رود تا دوران دولت دوازدهم را نیز بدون تغییر خاصی تجربه کند.

 

در این شهر بیش از ۶۰۰ ورزشکار در رشته های فوتبال، شنا، کونگ فو و طناب کشی فعالیت دارند که از این تعداد بیش از ۲۰۰ ورزشکار بصورت حرفه ای ورزش را دنبال می کنند و تیم طناب کشی داودآباد از سال ۸۶ تاکنون مقام های اول و دوم کشور را کسب کرده و تیم کونگ فو این شهر نیز مقام های کشوری را کسب کرده است ولی به دلیل نبود امکانات ورزشی در این شهر، تمرینات ورزشکاران در خیابان ها انجام می شود.

 

علیرغم اینکه داود آباد  از سال ۸۲ به شهر ارتقا یافته است متاسفانه زیر ساخت های ورزشی این شهر همگام با افزایش جمعیت و توسعه شهری ارتقاء نیافته و این امر توجه ویژه مسولان را طلب می کند

 

از آنجایی که ورزش به عنوان بهترین گزینه برای پر کردن اوقات فراغت افراد جامعه است باید شرایطی را فراهم کنیم که شهروندان در هر زمان و مکان ضمن دسترسی آسان به امکانات ورزشی بتوانند به انجام فعالیت های ورزشی بپردازند.

 

ورزش نقش موثری در افزایش سطح سلامتی و تندرستی جامعه دارد، و توجه نکردن به این مهم می تواند زمینه بروز آسیب های اجتماعی را نیز در این شهر افزایش دهد مسئولان باید نگاه ویژه ای به ایجاد زیرساخت های ورزشی در این منطقه داشته باشند.

 

در شرایطی که مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان (پنجشنبه ۱۵ تیرماه سال جاری) به استان مرکزی سفر می کند امید می رود مسئولین با در نظر گرفتن این پروژه به انتظار ۷ ساله جوانان داودآباد پایان دهند و اعتبار تکمیل این پروژه را دریافت کنند.

 

photo_2017-07-05_07-45-50 - Copy (2) photo_2017-07-05_07-45-50 - Copy (3) photo_2017-07-05_07-45-50 - Copy (4) photo_2017-07-05_07-45-50 - Copy photo_2017-07-05_07-46-08

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir