امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴٫۱۵ ۰۷:۵۱ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

حضور وزیر ورزش در استان مرکزی
حال ورزش استان خوش نیست/سرانه ورزشی استان پایین تر از میانگین کشوری

پایین بودن سرانه ورزشی استان، طرح های نیمه تمام و وضعیت نامناسب باشگاه های ورزشی استان از جمله مشکلات ورزش استان مرکزی است.

اراک امروز؛ در استان مرکزی حدود ۸۰ هزار ورزشکار به صورت سازماندهی شده زیر نظر ۴۶۵ هیات ورزشی فعالیت می کنند که ۴۷ هیات در مرکز استان و بقیه در ۱۱ شهرستان دیگر فعالیت می کنند.

۶۸۹ مکان ورزشی در نقاط مختلف استان مرکزی وجود دارد که از این تعداد ۲۰۲ مکان متعلق به اداره کل ورزش و جوانان، ۱۷۳ مکان در مالکیت نهاد های عمومی و بقیه در اختیار بخش خصوصی است که با نظارت مستقیم اداره کل ورزش و جوانان این استان اداره می شوند.

 

علاوه بر این در استان مرکزی ۱۱۱طرح ورزشی نیمه کاره وجود دارد که تکمیل این طرحها نیازمند ۶۵ میلیارد تومان اعتبار است؛ در صورتی که روند تخصیص اعتبارات به همین منوال به این پروژه های نیمه تمام  پیش رود، باید سال ها برای بهره برداری از این پروژه ها انتظار کشید.

 

منطقه ورزشی کوه سرخه اراک، سالن های ورزشی کارچان، داود آباد، گوار، معصومیه، بان، میقان، جیریا، قلعه نو، دستجان، خنجین، خسروبیگ، حسین آباد، هندودر، آستانه، حاجی آباد، توره، حصار، قره چای، آوه، خشکرود، رازقان، قورچی باشی، اناج، آقداش، سوک، کردیجان، دهچال، جاورسیان و ساخت ورزشگاه ۳۰ هزار نفری اراک مهمترین طرح های ورزشی نیمه تمام در استان مرکزی هستند.

 

باشگاه های شهرداری و آلومینیوم اراک و شهرستان ساوه این روزها اوضاع و احوال مناسبی را از نظر تخصیص منابع مالی و اعضای هیات مدیره ندارند و این موضوع در کنار سایر موارد باعث شده است که این تیم ها نتیجه مناسبی را تا کنون کسب نکنند و از طرف دیگر با نزدیک بودن به آغاز لیگ های مختلف هنوز تکلیف حضور تیم ها در این مسابقات مشخص نیست.

 

مدیرکل ورزش وجوانان استان مرکزی:
سرانه ورزشی استان پایین تر از میانگین کشوری

 

عابد حقدادی مدیرکل ورزش وجوانان استان مرکزی ۳۰ خرداد ماه امسال در بازدید از پروژه های عمرانی استان با اشاره به اینکه سرانه ورزشی استان پایین تر از میانگین کشوری گفت: در حال حاضر سرانه ورزشی در استان مرکزی برای هر نفر ۸۶ سانتیمتر است در حالی که میانگین کشوری آن یک متر مربع است.

 

حقدادی گفت: سرانه ورزشی سالن‌های روباز و سرپوشیده کشور در حال حاضر یک مترمربع است و استان مرکزی با دارا بودن این سرانه جزو استان‌های متوسط رو به بالای کشور محسوب می‌شود.

 

کمبود فضای ورزشی در استان مرکزی نداریم

 

حقدادی با بیان اینکه هم اکنون مشکل کمبود فضای ورزشی در استان مرکزی وجود ندارد، اظهار کرد: ۶۸۹ مکان ورزشی در نقاط مختلف استان مرکزی دایر است.

 

وی ادامه داد: از مجموع مکان های ورزشی استان تعداد ۲۰۲ مکان متعلق به اداره کل ورزش و جوانان، ۱۷۳ مکان در مالکیت نهاد های عمومی و بقیه در اختیار بخش خصوصی است که با نظارت مستقیم اداره کل ورزش و جوانان این استان اداره می شوند.

 

نزدیک شدن به میانگین سرانه ورزشی کشور با بهرهبرداری از طرح های نیمه تمام در استان

 

مدیرکل ورزش وجوانان استان مرکزی با بیان اینکه در حال حاضر۱۱۱ پروژه عمرانی نیمه تمام ورزشی در سطح استان وجود دارد بیان کرد: بهره برداری از این پروژه ها سرانه ورزشی استان مرکزی را به میانگین کشوری نزدیک می کند.

 

حقدادی با تاکید بر اینکه تکمیل و تجهیز پروژه های عمرانی نیمه تمام ورزشی در سطح استان نیازمند ۶۵ میلیارد تومان اعتبار است افزود: حدود ۷۰ درصد این طرح ها استانی و بقیه ملی هستند و در صورت تخصیص اعتبار لازم، این پروژه ها با سرعت بیشتری ساخته خواهند شد.

 

مدیرکل ورزش وجوانان استان با اشاره به اینکه طرح‌های نیمه تمام ورزشی در شهرستان‌های مختلف استان پراکنده هستند، افزود: بیشترین طرح‌ها مربوط به شهرستان اراک و کمترین در شهرستان آشتیان است.

 

حقدادی خاطرنشان کرد: در صورت تخصیص اعتبار لازم، سه پروژه عمرانی بمناسبت هفته دولت در سطح استان افتتاح می شود.

 

امروز (پنجشنبه ۱۵ تیرماه سال جاری) مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان به استان مرکزی سفر می کند؛حضور در گلزار شهدا، دیدار با نماینده ولی فقیه و امام جمعه اراک، حضور در شورای اداری استان، نشست با ورزشکاران و روسای هیات های ورزشی و بازدید از طرح های ورزشی نیمه تمام مرکز استان از مهمترین برنامه های وزیر ورزش و جوانان در سفر یک روزه به استان مرکزی است.

 

امید می رود مسئولین با در نظر گرفتن مشکلات ورزش و جوانان استان مرکزی از این فرصت(حضور وزیر ورزش و جوانان به استان مرکزی) نهایت استفاده را برای رفع مشکلات ورزش استان داشته باشند.

 

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  Leave a Reply

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir