امروز : دوشنبه ۰۴ تیر ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴٫۱۷ ۱۴:۵۴ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

مصوبه ای که راه فرار از وعده ها را باز می کند
تعطیلات اجباری تابستانی برای کارگران هپکو

تعطیلی دوهفته ای شرکت هپکو اراک برای کمک به دولت در شرایطی اجرایی می شود که کارگران این واحد در بلاتکلفی به سر می برند.

 اراک امروز؛پس از واگذاری های نادرست واحدهای تولیدی و عدم اجرای صحیح اصل ۴۴،شرکت هپکو از سال ۸۶ تا کنون به دلیل سوء مدیریت با مشکلات فراوانی روبه رو شد و طی این مدت روز به روز به مشکلات این شرکت افزوده شده است و مسئولان هم تا کنون به قول هایی که برای رفع مشکلات این شرکت داده اند عمل نکرده اند.

این در حالی است که کارگران این شرکت بارها در پی عدم تحقق وعده های مسئولان در پرداخت حقوق و معوقاتشان مقابل استانداری مرکزی تجمع کرده اند.

۱۱ اسفندماه سال گذشته این کارگران به دلیل تاخیر شش ماه حقوقشان مقابل ساختمان استانداری مرکزی تجمع کردند و از سوی مسئولان استانی وعده هایی برای رفع مشکلشان داده شد که این قول ها هنوز به صورت کامل عملیاتی نشده است و اعتراضات دنباله دار کارگران را به همراه دارد.

شرکت تولید تجهیزات سنگین (هپکو) با موقعیتی منحصر به فرد در ایران و خاورمیانه توان تولید ۲۲ نوع ماشین آلات راه سازی از جمله گریدر، لودر و غلتک را دارد که هشت محصول آن تحت لیسانس کشورهایی از جمله ژاپن، آلمان، سوئد تولید می شود.

از آنجایی که تغییر سهامدار شرکت هپکو یکی از موضوع های مطرح شده به منظور رفع مشکلات این شرکت بیان می شد، در دستور کار مسئولین ارشد استانی و کشوری قرار گرفت.

حدود ۵ ماه از واگذاری شرکت هپکو به سهامدار جدید گذشت

ساماندهی کارخانه هپکو اراک و بازگرداندن این کارخانه به سازمان خصوصی سازی ایران از دی ماه سال گذشته توسط مسئولین پیگیری شد تا اینکه پیشنهاد واگذاری این کارخانه به شرکت هیدرواطلس ساوه عنوان و بهمن ماه سال گذشته این مهم قطعی شد.

علیرغم اینکه حدود پنج ماه از انتخاب سهامدار جدید شرکت می گذرد نه تنها مشکلات این شرکت مرتفع نشده است بلکه هنوز کارگران این شرکت در سردرگمی و اعتراض هستند.

مصوبه سفر رئیس جمهور به استان مرکزی همچنان روی زمین

از طرف دیگر انعقاد قرارداد ساخت سه هزار ماشین آلات راهسازی توسط هپکو نیز به عنوان یکی از مصوبات سفر هیات دولت یازدهم به استان مرکزی(آبان سال ۹۵) هنوز عملیاتی نشده است.

شرکت هپکو، چشم انتظار اجرای قرارداد ساخت ۳ هزار ماشین آلات راهسازی

هرچند اعلام شد که این مصوبه هیئت دولت ۱۵ روز قبل به امضاء وزیران کشور، راه و شهرسازی و صنعت، معدن و تجارت برای معاون اول ریاست جمهوری ارسال شد و بر اساس آن می بایست قرارداد ساخت سه هزار ماشین آلات راهسازی بدون برگزاری تشریفات مزایده به کارخانه هپکو اراک واگذار شود.

 تجمعات دنباله دار کارگران

کارگران شرکت هپکو اراک که به دلیل پرداخت نشدن حقوق آذر، دی و بهمن‌ماه سال گذشته و حقوق امسالشان هفته گذشته (۱۰ الی ۱۶ تیرماه ) چندین بار با دست کشیدن از کار و تجمع مقابل استانداری خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

بلاتکلیفی کارگران شرکت هپکو

امروز ۱۷ تیرماه هم همچنان کارگران شرکت هپکو در بلاتکلیفی به سر می برند و با حضور در محوطه کارگاه روز خود را سپری می کنند.

تعطیلی تولید به دلیل همکاری با وزارت نیرو !

در حالی که همگان در انتظار اجرایی شدن مصوبه سفر هیات دولت مبنی بر ساخت سه هزار ماشین آلات راهسازی توسط شرکت هپکو بودند اعلام شد که «پيرو جلسه روز پنجشنبه ۱۵ تیرماه مسئولين استان ، سهامدار و مديريت شركت و اعضاى شوراى اسلامى كار و تصميم گرفته اند که شرکت از ۱۷ الی ۳۱ تیرماه جهت همكارى با وزارت نيرو و كاهش مصرف در پيك مصرف برق و نيز به منظور تآمين مواد اوليه و قطعات مورد نياز خطوط توليد تعطيل شود.»

در حالی که قرار بود سهامدار جدید در مهلتی یک‌هفته‌ای حقوق کارگران را واریز و کارگران در این مدت مشغول به کار شوند، شرکت برای دو هفته تعطیل شد.

photo_2017-07-08_13-31-10photo_2017-07-08_13-31-15

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir