امروز : دوشنبه ۰۴ شهریور ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴٫۱۷ ۰۹:۴۵ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

مدیرکل هواشناسی استان مرکزی خبر داد:
استان مرکزی از دوشنبه میزبان ریزگردها

مدیرکل هواشناسی استان مرکزی گفت: بررسی نقشه های هواشناسی نشان می دهد که این استان از روز دوشنبه میزبان ریزگردها باشد.

مرتضی ذوالفقاری مدیرکل هواشناسی استان مرکزی در گفتگو با اراک امروز؛  گفت: بررسی نقشه های هواشناسی نشان دهنده تقویت جریانات و افزایش سرعت باد در برخی از نقاط استان از عصر روز یکشنبه ۱۸ تیرماه است که بر این اساس احتمال ایجاد گرد و خاک محلی در برخی از نقاط، دور از انتظار نیست.

 

ذوالفقاری اظهار کرد: به دلیل وزش باد در مناطق مرکزی کشور امکان ایجاد توده های گرد و خاک در این مناطق و حرکت به سمت استانهای قم، جنوب تهران ، سمنان، مناطق شمال شرق و با احتمال کمتر مناطق شرق استان مرکزی دور از انتظار نمی باشد.

 

وی ادامه داد: هواشناسی استان مرکزی با دستگاه هایی که در اختیار دارد وضعیت آب و هوا را تا یک هفته و موضوع گرد و خاک را تا ۷۲ ساعت قبل از وقوع پیش بینی می کند.

 

مدیرکل هواشناسی استان مرکزی در پاسخ به سوالی در خصوص میزان روزهای همراه با گرد و غبار در استان مرکزی گفت: محیط زیست مسئول اعلام  آمار روزهای ناسالم است و روش های محاسبه روزهای ناسالم هواشناسی با محیط زیست متفاوت است.

 

ذوالفقاری در خصوص وضعیت آب و هوای استان مرکزی گفت: به دلیل وجود رطوبت در لایه های میانی جو طی سه روز آینده در برخی از ساعات بویژه ساعات بعدازظهر و شب شاهد افزایش ابر در آسمان استان خواهیم بود.

 

وی ادامه داد: همچنین از نظر دمایی بررسی ها نشان می دهد دمای هوا طی روزهای آتی تا روز سه شنبه بین ۱ تا ۳ درجه افزایش خواهد یافت و پس از آن دمای هوا کاهش خواهد یافت.

 

مدیرکل هواشناسی استان مرکزی اظهار کرد: وضعیت هوای استان طی روز های آتی بدین شرح است:

 

شنبه : کمی تا قسمتی ابری در بعدازظهر افزایش ابر گاهی وزش باد و در اواخر وقت در مناطق شمال شرق استان احتمال گرد و خاک

 

یکشنبه: کمی تا قسمتی ابری در بعدازظهر افزایش ابر گاهی وزش باد

 

دوشنبه: کمی ابری در بعدازظهر افزایش ابر و احتمال گرد و خاک

 

هوای اراک در شرایط سالم

 

بر اساس مرکز کنترل کیفیت هوای اراک میزان ذرات کمتر از دو و نیم میکرون در هوای اراک در ساعت ۹ امروز به ۲۷ میکروگرم به متر مکعب و در ۲۴ ساعت گذشته به ۶۶ میکرون بر متر مکعب رسید که این میزان پایین تر از استاندارد و هوا در شرایط سالم قرار دارد.

 

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir