امروز : دوشنبه ۰۴ تیر ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴٫۱۹ ۰۹:۱۸ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

مدیر کل حج و زیارت استان مرکزی:
۱۳ کاروان از استان مرکزی به سرزمین وحی اعزام می شوند

مدیر حج و زیارت استان مرکزی از اعزام بیش از یک‌هزار نفر از این استان به سرزمین وحی خبر داد و گفت: این تعداد در قالب ۱۳ کاروان عازم می شوند.

وحید اسکندری مدیر حج و زیارت استان مرکزی در گفتگو با خبرنگار  اراک امروز؛ با اعلام تکمیل ظرفیت کاروان‌های حجاج گفت: امسال یک‌هزار و ۷۶۰ زائر استان مرکزی به سرزمین وحی اعزام می شوند.

اسکندری با اشاره به اینکه از استان مرکزی ۱۳ کاروان به سرزمین‌های وحی اعزام می شوند، اظهار کرد: کاروان‌های اعزامی در قالب سه کاروان، ۸۵ نفره، ۱۳۵ نفره و  ۱۶۰ نفره دسته بندی شده اند.

وی عنوان کرد: زائران استان مرکزی به همراه ۸ استان دیگر از فرودگاه امام خمینی(ره) تهران به سرزمین های وحی اعزام می شوند.

مدیر حج و زیارت استان مرکزی بیان کرد: اعزام حجاج استان مرکزی در روزهای بین ۱۰ تا ۲۵ مردادماه انجام می شود.

اسکندری با اشاره به انجام برنامه‌ریزی‌های لازم به منظور اعزام حجاج افزود: اقداماتی نظیر ارائه آموزش به حجاج اعزامی و انجام معاینات پزشکی انجام شده است.

وی با بیان اینکه دغدغه بر این است که امنیت زائران برقرار باشد، ادامه داد: روز گذشته حجت‌الاسلام سید علی قاضی عسگر نماینده مقام معظم رهبری در امور حج و زیارت جلساتی را با کمیسیون امنیت ملی و کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در خصوص تامین امنیت زائران داشتند.

اسکندری با تاکید بر اینکه اعزام ها برابر تصمیم نظام انجام می شود، خاطرنشان کرد: برای اولین بار در طول اعزام ها قرار داد امنیتی مکتوب بین ایران و رژیم سعودی برای برقرای امنیت حجاج به امضای طرفین رسیده است.

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir