امروز : دوشنبه ۰۴ تیر ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴٫۲۰ ۱۱:۵۹ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

رئیس اتحادیه مشاوران املاک اراک
افزایش بیش از ۲۰ درصدی اجاره بهای مسکن در اراک/شیب رکود خرید و فروش مسکن همچنان ادامه دارد

رئیس اتحادیه مشاوران املاک اراک با بیان اینکه نرخ اجاره بهای امسال در اراک بیش از ۲۰ درصد افزایش یافته است گفت: پیک اجاره بهای مسکن از خرداد ماه اغاز و تا شهریور ماه ادامه دارد که امسال با افزایش نرخ اجاره بها همراه بوده است.

محمود نوروزی رئیس اتحادیه مشاوران املاک اراک در گفتگو با اراک امروز؛ با اشاره به اینکه بازار خرید و فروش مسکن همچنان در رکود به سر می برد افزود: رکود حاکم بر بازار مسکن از سال ۹۲ آغاز شده است و تا کنون نیز شیب رکود خرید و فروش مسکن ادامه داشته است.

نوروزی اظهار کرد: رکود بازار مسکن به گونه ای بوده است که هر سال شاهد کاهش معادلات در حوزه خرید و فروش مسکن بوده ایم.

وی به افزایش قیمت اجاره مسکن در استان اشاره کرد و گفت: پیک اجاره بهای مسکن از خرداد ماه آغاز و تا شهریور ماه ادامه دارد که امسال با افزایش نرخ اجاره بها همراه بوده است.

 رئیس اتحادیه مشاوران املاک اراک بیان کرد: در این ایام نرخ گذاری اجاره بهای مسکن در دفتر مشاورین املاک صورت نمی پذیرد و توسط خود مالکین خانه ها انجام می شود که شاهد افزایش نامتعارفی در قیمت اجاره بهای مسکن در سطح شهرستان اراک بودیم.

نورزی با بیان اینکه مالکین خانه های اجاره ای بی انصافی می کنند و جنبه عدالت را رعایت نمی کنند افزود: معمولا یک رسم غلطی ایجاد شده است که نرخ اجاره بها را بر اساس بدهی به بانک بر اساس تسهیلات تعیین می کنند.

مسئولین سازو کاری برای تعیین نرخ اجاره بها تعریف کنند

وی ادامه داد: به دلیل اینکه این معاملات در مشاورین املاک انجام نمی شود و توسط مالکین انجام می شود اتحادیه در تعیین این قیمت ها نقشی ندارد و برای رفع این مشکلات باید از سوی مسئولین استانی سازو کاری تعریف شود تا قیمت ها بر اساس یک معیار خاص افزایش یافته و بازار اجاره بها از این بی نظمی خارج شود.

افزایش بیش از ۲۰ درصدی اجاره بهای مسکن در اراک

رئیس اتحادیه مشاوران املاک اراک با بیان اینکه نرخ اجاره بهای امسال در اراک بیش از ۲۰ درصد افزایش یافته است گفت: این افزایش قیمت بیشتر در شهرهای بزرگ و صنعتی اتفاق افتاده است و شهرهای کوچکتر با این افزایش قیمت روبه رو نبوده اند.

بازار اجاره بهای مسکن متولی ندارد

نوروزی با تاکید بر اینکه در حال حاضر بازار اجاره بهای مسکن متولی ندارد بیان کرد: بازار اجاره بها بر اساس عرضه و تقاضا تامین می شود.

یک هزار دفتر مشاور املاک در زمینه رهن، اجاره و خرید و فروش ملک در سطح کلانشهر اراک فعالیت دارند.

انتهای پیامش

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir