امروز : دوشنبه ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴٫۲۱ ۱۳:۰۱ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

قیمت پیاز اشک مردم را درآورد؛
فروش پیاز در بازار اراک به نرخ ۴۰۰۰ تومان

در روزهای اخیر شاهد افزایش قیمت پیاز در سطح بازار کشور بوده ایم به طوری که قیمت این محصول در روزهای اخیر چندین برابر افزایش یافته است.

اراک امروز؛ برنامه‌ریزی مناسب برای تولید محصولات کشاورزی همواره به عنوان یکی از موضوعات مهم مطرح بوده است ولی گاها مشاهد می شود به دلیل بی برنامگی‌های موجود هر از چندگاهی شاهد افزایش برخی از محصولات کشاورزی در کشور هستیم.

این بی‌برنامگی‌ها در زمینه کاشت و برداشت محصول و عرضه به بازار این روزها دامن پیاز را گرفته و قیمت این محصول در روزهای اخیر چندین برابر افزایش یافته است.

محمدعلی محمدی رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره بار اراک در گفتگو با اراک امروز؛ بااشاره به افزایش قیمت پیاز در روزهای اخیر گفت: در چند روز اخیر شاهد افزایش قیمت پیاز در سطح کشور و اراک بوده ایم.

محمدی با اشاره به اینکه در حال حاضر قیمت پیاز در میدان میوه و تره‌بار اراک هم اکنون بین سه هزار تا سه هزار و تومان است، اظهار کرد: هم اکنون پیاز درب مغازه‌ها با کیلویی ۴۰۰۰ تومان به فروش می‌رسد.

وی ادامه داد: کاهش کشت پیاز و سرمازدگی سال گذشته از مهمترین دلایل افزایش نرخ پیاز در روزهای اخیر است که البته برخی سوء استفاده‌کنندگان نیز با انبار کردن پیاز، به این افزایش قیمت کمک کرده است.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره بار اراک با اشاره به اینکه افزایش قیمت پیاز در همه استان ها وجود دارد، افزود: با توجه به فصل برداشت پیار در مشهد انتظار می رود در روزهای آینده شاهد کاهش قیمت محصول در سطح بازار باشیم.

انتهای پیام

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir