امروز : دوشنبه ۰۴ تیر ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴٫۲۳ ۱۵:۱۷ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

امام جمعه موقت اراک:
وزرایی انتخاب شوند که در مقابل دیگر کشورهای احساس ضعف نکنند/استقلال از دستاوردهای انقلاب اسلامی است

امام جمعه موقت با تاکید بر لزوم معرفی کابینه توانمند از سوی رئیس جمهور گفت: در آستانه معرفی کابیته دولت دوازدهم هستیم، شرایط امروز کشور با گذشته متفاوت است و باید افرادی معرفی شوند که در مقابل مسئولین کشورهای مختلف احساس ضعف نکنند.

اراک امروز؛ حجت‌الاسلام سید علی حسینی‌پور امام جمعه موقت اراک در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اراک با یادآوری این موضوع که انسان همیشه در محضر خداست، گفت: انسانی که توکل به خدواند داشته باشد خود را همواره در محضر خداوند می‌بیند و به خودش اجازه نمی‌دهد کاری را انجام دهد که خلاف دستورات اسلام باشد.

حسینی‌پور با اشاره به اینکه حرکت و مسیر انسان در جامعه مشخص شده است، اظهار کرد: در عالمی که خلقتش با حضرت آدم آغاز شده و در ادامه با هدایت‌های پیامبران و امامان(ع)، مسیر زندگی انسان‌ها مشخص شده است، فاصله گرفتن از این مسیر انسان را به تباهی و نابودی می‌کشاند.

وی ادامه داد: اگر انسان‌ها به این موضوع توجه داشته باشند که همه در یک کشتی نشسته‌اند و در دریای پر تلاطمی هستند که برای رهایی از این تلاطم و رسیدن به مقصد باید بر اساس دستورات اسلام حرکت کنند، آن لحظه است که زندگی برای‌شان بانشاط خواهد بود.

امام جمعه موقت اراک به سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) اشاره کرد و گفت: زندگی امام جعفر صادق(ع) یک زندگی خاص بود به طوری که سختی های فروانی را در راه اسلام به همراه پاران‌شان متحمل شدند.

استقلال از دستاوردهای انقلاب اسلامی است

حسینی‌پور با اشاره به اینکه در رژیم شاهنشاهی هیچ یک از مسئولان قدرت اجرای هیچ تصمیمی را به غیر از تائید استعمار و استکبار در کشور نداشتند، گفت: در آن دوران آمریکا و اسرائیل جنایت‌های مختلفی را در کشور انجام می دادند. اما با پیروزی انقلاب اسلامی دست استکبار جهانی از کشور کوتاه شد ولی برای دستیابی به اهداف خودشان توطئه های فراوانی را علیه کشور برنامه ریزی و اجرایی کرده‌اند.

امام جمعه موقت اراک به حوادث ۱۸ تیرماه سال ۷۸ اشاره کرد و افزود: استکبار برای دستیابی به اهداف خود حرکاتی را در این زمان انجام دادند اما در ۲۳ تیرماه با حضور نیروهای انقلابی در صحنه این توطئه دشمنان خنثی شد.

یاران نظام و انقلاب مصم‌تر از همیشه برای مقابله با توطئه‌ها در صحنه حضور دارند

حسینی پور با تاکید بر اینکه دشمن همواره به فکر ضربه زدن به نظام است گفت: برای مقابله با توطئه های دشمنان یاران نظام و انقلاب باید قوی و مصمم در صحنه حضور داشته باشند.

وی بابیان اینکه پایه‌های نظام بر اصول گذاشته شده است، ادامه داد: برای استحکام این نظام ارگان‌های خاصی از جمله مجلس خبرگان و شورای نگهبان تشکیل شد.

امام جمعه موقت اراک با اشاره به اینکه روحیه ایثار و شهادت در جامعه وجود دارد، افزود: روز گذشته شاهد تشییع باشکوه سه شهید مدافع حرم در اراک بودیم.

کشتی مقاومت و بیداری به ساحل رسیده است

حسینی پور به پیروز‌ی‌های نیروی مقاومت در سوریه اشاره کرد و گفت: برخی از کشورها برای منحرف کردن جریان بیداری اسلامی در کشورهای مختلف گروه‌های تروریستی را در منطقه راه اندازی کردند. پیروزی های اخیر نشان داد کشتی مقاومت و بیداری اسلامی به ساحل رسیده است و نور امید در سراسر عالم تابیده است.

وزرایی انتخاب شوند که در مقابل دیگر کشورهای احساس ضعف نکنند

امام جمعه موقت اراک گفت: در آستانه معرفی کابیته دولت دوازدهم هستیم، شرایط امروز کشور با گذشته متفاوت است و باید افرادی معرفی شوند که در مقابل مسئولان کشورهای مختلف احساس ضعف نکنند.

وی ادامه داد: دولت در معرفی کابینه خود دقت کند وزیرانی را انتخاب کند که دیگر شاهد اجرای سندهای مانند سند ۲۰۳۰ و قراردادهای محرمانه با بیگانگان نباشیم.

حسینی پور با تاکید بر اینکه در کشور از لحاظ سخت افزاری و نرم افزایی امکانات خوبی وجود دارد، بیان کرد: باید وزرایی معرفی شوند که بتوانند از این امکانات به نحو مطلوب بهره بگیرند.

امام جمعه موقت اراک با اشاره به اظهارات رئیس مجلس در خصوص اینکه ۹۰ درصد اعتبارات کشور صرف هزینه های جاری کشور می شود افزود: باید دولت به گونه ای برنامه ریزی کند که هزینه ها کاهش پیدا کند.

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir