امروز : دوشنبه ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴٫۲۶ ۱۶:۴۹ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

رییس شورای عمره و عتبات دانشگاهیان استان مرکزی
بیش از ۲ هزار نفر از دانشگاهیان استان مرکزی برای اعزام به عتبات ثبت نام کردند

رییس شورای عمره و عتبات دانشگاهیان استان مرکزی از ثبت نام ۲۷۶۳ نفر از دانشگاهیان این استان برای سفر به عتبات خبر داد.

اراک امروز؛حجت‌الاسلام مهدی ایمانی مقدم رییس شورای عمره و عتبات دانشگاهیان استان مرکزی در جمع خبرنگاران گفت: جریان سفرهای زیارتی در نگاه نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاهها یک فرصت مناسب برای بصیرت بخشی و تبلیغ مباحث عمیق دینی است.

45

ایمانی مقدم اظهار کرد: در روایات دینی و سیره بزرگان به بحث سفر خصوصا سفرهای هدفمند توصیه شده است.

 

وی با اشاره به اهداف اعزام دانشجویان به عتبات ادامه داد: ستاد شورای عمره و عتبات دانشگاهیان استان مرکزی این سفرها را با یک نگاه عمیق دین شناسی و بصیرت افزایی پیگیری می کند.

 

رییس شورای عمره و عتبات دانشگاهیان استان مرکزی با اشاره به اینکه ثبت نام هفدهمین مرحله اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات انجام شده است، بیان کرد: اعزام ها از ۱۵ مردادماه تا ۱۵ آبان‌ماه انجام می شود.

 

ایمانی‌مقدم با بیان اینکه ۱۰۰ هزار نفر در سطح کشور، برای هفدهمین مرحله اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات ثبت نام کرده اند، افزود: تعداد دانشجویان ثبت نام کننده در استان مرکزی برای سفر به عتبات دو هزار ۷۶۳ نفر است که از این تعداد ۴۵۹ نفر پسر، ۳۵۸ نفر دختر، ۵۹۵ نفر متاهل، ۷۲ نفر از اساتید و مابقی از کارمندان دانشگاه هستند.

 

وی با تاکید بر اینکه یک سوم از ثبت نام کنندگان به عتبات عالیات اعزام می شوند، افزود: از استان مرکزی هشت کاروان به عتبات عالیات اعزام می شوند.

 

رییس شورای عمره و عتبات دانشگاهیان استان مرکزی ادامه داد: برای دانشجويانی که به صورت هوایی به عتبات عالیات اعزام می‌شوند وام قرض‌الحسنه یک میلیون و پانصد هزار تومانی و برای زائرانی که سفر زمینی را انتخاب کرده‌اند تسهیلات یک میلیون تومانی در نظر گرفته شده است. که این تسهیلات پس از نهایی شدن ثبت‌نام در اختیار زائران دانشگاهی قرار خواهد گرفت.

 

ایمانی مقدم با بیان اینکه برنامه‌های خوبی برای قبل و بعد از سفر عتبات دانشگاهیان پیش بینی شده است، افزود: مسابقات کتابخوانی، ختم دسته جمعی قرآن، برنامه های بصیرتی، همایش احلی من العسل و .. از مهمترین برنامه‌های پیش بینی شده است.

 

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir