امروز : پنج شنبه ۰۳ خرداد ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۵٫۲۶ ۱۱:۰۲ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان


۱۲ دستگاه به اتوبوس به ناوگان حمل و نقل عمومی شهر اراک افزوده شد

شهردار اراک گفت: ۱۲ دستگاه اتوبوس با اعتبار هر یک ۶ میلیارد ریال به منظور کیفیت بخشی به خدمات حمل و نقل عمومی به ناوگان درون شهری اراک پیوست.

اراک امروز؛ محمد ابراهیم عباسی روز چهارشنبه در آیین رونمایی از اتوبوس های جدید ناوگان حمل و نقل شهری کلانشهر اراک افزود: شهرداری اراک به منظور خروج اتوبوس های فرسوده از مدار خدمت در ناوگان درون شهری اراک، در قالب ۲ قرارداد یکصد دستگاه اتوبوس را از شرکت معتبر داخلی خریداری کرده که در هر یک از این قراردادها تامین ۵۰ دستگاه اتوبوس منظور شده است.

و,عباسی اظهار کرد: اتوبوس های جدید بخشی از قرار داد اول است که عملیاتی شده است و بقیه اتوبوس های تعهد شده نیز تا پنج ماه آینده تحویل مدیریت شهری اراک می شود.


وی عنوان کرد: قرارداد دوم تامین خودروهای بزرگ درون شهری اراک نیز با شرکت دوو منعقد شده که به زودی عملیاتی می شود.


عباسی تصریح کرد: با جایگزینی یکصد دستگاه اتوبوس جدید با خودروهای جمعی بزرگ موجود در ناوگان حمل و نقل درون شهری ارام، میانگین عمر ناوگان در این کلانشهر به زیر چهار سال می رسد.


وی خاطرنشان کرد: این دستگاه ها با دریافت تسهیلات قرض الحسنه خریداری شده که منبع مالی آن از طریق محل طلب از دولت و اوراق قرض اسلامی بوده است و همچنین با این اوراق اقساط اتوبوس ها نیز پرداخت می شود.


شهردار اراک گفت: نخستین بهره برداری از اتوبوس ها روز جمعه ۲۷ مرداد ماه سال جاری در راستای حمل و جابه جایی نمازگزاران به محل پرپایی نماز جمعه خواهد بود.


۱۸۰ دستگاه در ناوگان حمل و نقل عمومی شهر اراک مشغول فعالیت هستند.


انتهای پیام

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  Leave a Reply

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir