امروز : پنج شنبه ۰۲ خرداد ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۶٫۱۵ ۱۲:۵۹ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی
سهم تعاونی‌ها از اقتصاد کشور ناچیز است/لزوم جذب ۶۵ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی

عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تحرک در اقتصاد کشور نیازمند جذب سرمایه گذاری خارجی است، گفت: برای رهایی از مشکلات در حوزه اقتصاد نیازمند جذب ۶۵ میلیارد دلاری سرمایه گذاری خارجی هستیم.

اراک امروز؛ سیدمهدی مقدسی نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون صنایع مجلس در دوازدهمین آئین تجلیل از تعاونی‌های برتر استان مرکزی گفت: متأسفانه اقدامات انجام شده در حوزه تعاونی‌ها در کشور رضایت‌بخش نیست.

وی یکی از شروط رای اعتماد به وزیر کار تعاون کار و رفاه اجتماعی را توجه به تعاونی ها عنوان کرد و افزود: رای نمایندگان به وزرا مشروط است و موضوع توجه به تعاونی ها را به جد از وزیر پیگیری می‌کنم.

سهم تعاونی‌ها از اقتصاد کشور ناچیز است

وی با بیان اینکه سهم تعاون از اقتصاد کشور ناچیز است، ادامه داد: در حال حاضر سهم تعاونی‌ها در اقتصاد کشور حدود ۴ درصد است در حالیکه بر اساس برنامه ششم، این میزان باید به ۲۵ درصد برسد.

عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دولت باید طرح تقویت تعاونی ها را در دستور کار خود قرار دهد، افزود: بخش تعاون در قانون اساسی دارای جایگاه است و می توان با نگاه ویژه به تعاونی‌ها بخش عمده ای از مشکلات حوزه اشتغال را برطرف کرد.

لزوم حرکت تحول آفرین از سوی تیم اقتصادی دولت

مقدسی با اشاره به اینکه رفع مشکلات اقتصادی کشور از دغدغه های اصلی مردم است، بیان کرد: رای اعتماد نمایندگان مجلس شورای اسلامی به وزاری اقتصادی دولت به این معنا است که دولت باید تحرک اساسی را در زمینه اقتصاد داشته باشد.

وی افزود: این حرکت در سایه اتحاد و انسجام تیم اقتصادی دولت محقق می‌شود.

مقدسی مبارزه با قاچاق کالا، تولید محصولات صادرات محور و راه اندازی شرکت های دانش بنیان را از مهمترین موضوعات برای خارج شدن اقتصاد کشور از مشکلات عنوان کرد.

لزوم جذب ۶۵ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی

عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تحرک در اقتصاد کشور نیازمند جذب سرمایه گذاری خارجی است، گفت: برای رهایی از مشکلات در حوزه اقتصاد نیازمند جذب ۶۵ میلیارد دلاری سرمایه گذاری خارجی هستیم.

وی ادامه داد: این میزان سرمایه‌گذاری خارجی باید از طریق سرمایه‌گذاری‌های مستقیم خارجی و سرمایه گذار‌ی‌های مشترک تامین شود.

تشکیل کمیته بررسی مشکلات واحدهای بزرگ تولیدی استان مرکزی

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تعدادی از واحدهای تولیدی بزرگ استان مرکزی از جمله هپکو، آذرآب، واگن‌پارس، کمباین سازی و … با مشکلات متعددی روبه هستند، افزود: برای حل بسیاری از مشکلات نیازمند تصمیماتی در سطح کشوری هستیم.

وی ادامه داد: از وزیر صنعت، معدن و تجارت به عنوان جانشین فرمانده ستاد اقتصادمقاومتی در استان مرکزی خواستار شدیم با تشکیل کمیته‌ای ویژه متشکل از رئیس بانک مرکزی، سازمان خصوصی سازی و برخی از معاونین وزرا مشکلات واحدهای تولیدی استان مرکزی را بررسی کنند که قرار بود اولین جلسه این کمیته این هفته برگزار شود اما به دلایلی برگزار نشد.

عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: برای اینکه مصوبات این کمیته قابلت اجرایی داشته باشد مقرر شده تا مصوبات این کمیته به عنوان مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتی کشور تلقی گردد.


انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir