امروز : دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۶٫۲۱ ۱۱:۰۸ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

مدیر سینما فرهنگ اراک:
عدم استقبال مردم اراک از سینما/راه و شهرسازی با بازسازی سینما فرهنگ مخالف است

مدیر سینما فرهنگ اراک با اشاره به اینکه وضعیت استقبال مردم از سینما در اراک خوب نیست گفت: در بسیاری از ماه ها قادر به جبران هزینه های جاری سینما هم نیستیم چه برسد به اینکه بخواهیم درآمدی کسب کنیم.

اراک امروز؛ به مناسبت روز سینما در گفتگویی با احسان بیات مدیر سینما فرهنگ اراک پای درد دل وی نشستیم.

اولین سالن های سینما در اراک حدود ۹۰ سال پیش ساخته شد، و بعد از آن نیز حدود ۹ سینما در اراک ساخته شد؛ ولی هم اکنون تنها دو سینما (فرهنگ و عصر جدید) در اراک فعالیت دارند.

احسان بیات مدیر سینما فرهنگ اراک در ابتدای گفتگو با اراک امروز؛  با انتقاد از این که گوش شنوایی نسبت به مشکلات سینما در اراک وجود ندارد گفت: بارها و بارها مشکلات حوزه سینما را به مسئولین گوشزد کرده ایم که تا کنون نتیجه بخش نبوده است.

بیات با بیان اینکه گوش مسئولین از مشکلات سینما پر شده است اظهار کرد: بارها با مسئول مستقیم سینما در اراک در خصوص مشکلات صحبت کرده ایم ولی تا کنون نتیجه ای نداشته است.

وی با اشاره به اینکه سینما فرهنگ اراک نیازمند تجهیز و بازسازی است و برای این کار اقداماتی را انجام دادیم افزود:اما مسئولین راه و شهرسازی استان اعلام می کنند که این سینما باید کاملا خراب و از نو احداث شود.

مدیر سینما فرهنگ اراک با تاکید بر اینکه احداث سینمای جدید نیازمند اعتبار چند میلیارد تومانی است بیان کرد: آیا با اعتبارات موجو و یا نیاز سرمایه ای بالا، شخصی برای سرمایه گذاری در احداث سینما اعلام آمادگی می کند که بخواهیم این سینما را کامل خراب کنیم.

بیات اظهار کرد: از طرف دیگر مالکین سینما فرهنگ به دلیل اینکه عمری ازشان گذشته است خیلی رغبتی برای خراب کردن و از نو ساختن سینما ندارند.

وی ادامه داد: هر چند خودمان هم معتقد هستیم که سینما فرهنگ اراک باید بازسازی و صندلی هایش عوض شود تا جذابیت هایی برای مخاطبان داشته باشد ولی راه و شهرسازی با بازسازی مخالف است.

مدیر سینما فرهنگ اراک با اشاره به اینکه وضعیت استقبال مردم از سینما در اراک خراب است گفت: در بسیاری از ماه ها قادر به جبران هزینه های جاری سینما هم نیستیم چه برسد به اینکه بخواهیم درآمدی کسب کنیم.

بیات اضافه کرد: بسیاری از مواقع به فکر تعطیل کردن سینما افتاده ام ولی نگرانی از بیکار شدن چند نفری که اینجا مشغول به کار هستند من را از تصمیمم منصرف کرده است.

وی با بیان اینکه فیلمی که ساخته می شود در جذب مخاطب موثر است بیان کرد: فیلم هایی که ساخته می شوند خیلی با ذائقه مردم سازگار نیست، در طول سال تنها یکی دوتا فیلم است که با ذائقه مردم سازگار است و استقبال های خوب از آنها می شود.

مدیر سینما فرهنگ اراک خاطرنشان کرد: امیدواریم که مسئولین اقداماتی را در جهت رفع مشکلات سینما فرهنگ اراک برای باسازی انجام دهند تا شاهد استقبال ییشتر مردم اراک از سینما باشیم.

انتهای پیام/ش

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir