امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۶٫۲۲ ۱۶:۵۱ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

هوای اراک در وضعیت هشدار قرار گرفت
تعطیلات دنباله دار کارگروه کاهش آلودگی و جولان آلاینده ها در هوای شهر اراک

علیرغم اینکه هفته اخیر تدوام روزهای ناسالم را در کلانشهر اراک شاهد بودیم متاسفانه تصمیمات کوتاه مدت مناسبی از سوی مسئولین برای کاهش آلودگی هوا گرفته نشد.

اراک امروز؛ شهر اراک به عنوان یکی از قطبهای صنعتی کشور مطرح است و از آنجایی که صنایع روزانه مقادیر فراوانی مواد آلاینده در هوا منتشر می کنند لذا استقرار نامناسب این صنایع موجب تشدید پدیده آلودگی هوا در این شهر شده است.

1410563

هوای اراک در وضعیت هشدار قرار گرفت

غلظت ذرات معلق در هوای کلانشهر اراک روز چهارشنبه ۲۲ شهریورماه بالاتر از حد استاندارد است و بر اساس شاخص های پایش آلودگی،کیفیت هوای این شهر در شرایط هشدار قرار دارد.

مرکز پایش آلاینده های هوا در استان مرکزی اعلام کرد: غلظت ذرات معلق کمتر از ۲ و نیم میکرون در ساعت هشت صبح امروز (چهارشنبه) در اراک به ۴۰ میکروگرم بر متر مکعب رسید در حالیکه شاخص استاندارد سنجش آلودگی ۳۵ میکرو گرم بر متر مکعب است.

شاخص کیفیت هوای اراک روز گذشته(سه شنبه) به ۹۲ رسید که بیانگر کیفیت هوای سالم بود.

با توجه به اینکه شرایط هشدار وضعیت ناسالم برای گروه های سنی حساس است، توصیه می شود زنان باردار، کودکان، بیماران قلبی ریوی، سالمندان و بیماران سخت درمان در روزهای ناسالم از تردد در فضاهای باز خودداری کنند و به توصیه های بهداشتی و پزشکی نیز توجه ویژه داشته باشند.

کارگروه کاهش آلودگی هوای اراک در تعطیلات

کلانشهر اراک جزء یکی از هشت کلانشهر آلوده کشور است، به همین منظور طرح جامع کاهش آلودگی هوای اراک از طرح‌های ملی است که در راستای کاهش آلودگی هوای کلانشهر اراک در سال ۱۳۸۶ در جلسه هیات وزیران به تصویب رسید.

کارگروه کاهش آلودگی هوای اراک یکی از مهمترین جلساتی است که در خصوص مشکلات آلایندگی هوا تصمیم می گیرد و از طرف دیگر پیگیر اجرای مصوبات است که متاسفانه امسال تنها یک جلسه برگزار کرده است که با این شرایط نمی تواند خیلی اثر گذار باشد.

علیرغم اینکه هفته اخیر تدوام روزهای ناسالم را در کلانشهر اراک شاهد بودیم متاسفانه تصمیمات کوتاه مدت مناسبی از سوی مسئولین برای کاهش آلودگی هوا گرفته نشد.

البته کمیته اضطرار کاهش آلودگی هوای اراک نیز در شامگاه روز دوشنبه ۲۰ شهریور برگزار شد که این جلسه با ارائه گزارش روز های ناسالم از سوی مدیر کل محیط زیست استان و تاکید معاون عمرانی استانداری مرکزی بر همکاری مردم و رعایت توصیه های بهداشتی تمام شد.

در جلسه کمیته اضطرار کاهش آلودگی هوای اراک فقط خبرگزاری ایرنا و صدا و سیما حضور داشتند و دیگر رسانه های استانی و نمایندگی های رسانه های کشوری دعوت نشده بودند.

101020

51

مردم کلانشهر اراک همچنان منتظر برگزاری کارگروه کاهش آلودگی هوای اراک و تصمیم گیری به موقع و پیشگیرانه مسئولین و همچنین اجرایی شدن مصوبات کارگروه برای رفع این مشکل هستند.

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  Leave a Reply

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir